«Мрію поцілувати та обійняти тата»: у Києві відбулася традиційна акція на підтримку військовополонених

Акція на підтримку військовополонених «Не мовчи! Полон вбиває» у Києві 27 жовтня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук

У Києві в неділю, 27 жовтня, відбулася акція-нагадування про військовополонених "Не мовчи! Полон вбиває". Цього разу люди зібралися у Святошинському районі столиці.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Учасники акції зібралися на перехресті Великої Окружної, бульвару Академіка Вернадського та вулиці Академіка Єфремова (біля станції метро "Академмістечко"). За підрахунками журналістів — прийшло близько 300 людей.

Акція на підтримку військовополонених «Не мовчи! Полон вбиває» у Києві 27 жовтня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук

Зокрема, прийшли і військовослужбовці, які були у російському полоні. Вони повернулися додому місяць тому. За їхніми словами, полоненим дуже важлива підтримка родичів, близьких та небайдужих людей, знати, що про них не забули.

Учасники акції на підтримку військовополонених «Не мовчи, полон вбиває». Київ, 27 жовтня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук

Антон і Влад два з половиною роки перебували у полоні на території Донецької області, повернулися додому після обміну 14 вересня цього року.

"Багато наших друзів, побратими ще знаходяться в полоні, з якими ми не так давно ще разом були. Стараємося зробити хоча якийсь мінімум, щоб підтримати тих, хто ще знаходиться там", — розказав Влад.

Зараз хлопці проходять реабілітацію, сподіваються максимально відновити здоров'я і знову повернутися в зону бойових дій.

"В першу чергу, реабілітація в тому, що ми приїхали до себе на Батьківщину, в Україну — це вже легше. По-друге, це підтримка рідних і близьких. Це, мабуть, найголовніша реабілітація. Ну і, звісно, лікарі, психологи надають професійну допомогу", — сказав Антон.

Люди стояли із плакатами із написами "Free Azov", "Мрію поцілувати та обійняти тата", "Вільні повинні боротися за полонених", "Ми на вас чекаєм". Також учасники приносили фотографії військових, які перебувають у російському полоні, зібралися тут і родичі зниклих безвісти. Наприклад, на акцію прийшла Марина — дружина зниклого безвісти військовослужбовця зі своєю донькою.

Учасники акції на підтримку військовополонених «Не мовчи! Полон вбиває» Марина із донькою. Київ, 27 жовтня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук

"Зараз у нього статус "зниклий безвісти". Я за нього нічого не знаю, але ми його чекаємо, шукаємо і віримо, що він скоро повернеться до нас. Він з перших днів пішов воювати, захищати Україну. Спочатку був у ТрО, а потім потрапив у 47 бригаду. Активно воював і 17 червня 2023 року зник на Запорізькому напрямку", — розповіла Марина.

Учасники акції на підтримку військовополонених «Не мовчи, полон вбиває». Київ, 27 жовтня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук

Учасники акції на підтримку військовополонених «Не мовчи, полон вбиває» приходили із домашніми тваринами. Київ, 27 жовтня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук

На акцію "Не мовчи! Полон вбиває" люди також приходили із домашніми тваринами. Традиційно водії автівок, які проїжджали повз людей із плакатами, підтримували учасників акції сигналами.

Що відомо про обмін військовополоненими

Україна наразі змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей. Майже всі вони потребують тривалого лікування та реабілітації. Про це 21 жовтня повідомив президент України Володимир Зеленський.

Україна 18 жовтня 2024 року провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових: додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ. Серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів. Це нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.

Також додому повернули правозахисника, журналіста, активіста й співзасновника Центру прав людини ZMINA Максима Буткевича.

У межах обміну військовополоненими з Росією, який відбувся 18 жовтня, до України з російського полону повернулись ще 34 військовослужбовці "Азову", повідомив командир бригади "Азов" Денис Прокопенко.

14 вересня цього року внаслідок обміну додому повернулися 103 полонені військовослужбовці Збройних сил. 13 вересня Україна повернула з російського полону 49 полонених, серед яких військові, зокрема, 15 "азовців" та цивільні. Станом на 13 вересня з російського полону звільнено 3569 людей.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець анонсував міжнародну конференцію у Канаді 30-31 жовтня, присвячену пункту 4 Формули миру — звільненню всіх полонених і депортованих під час війни з РФ.

Як запевнив голова Служби безпеки України Василь Малюк, співробітники СБУ разом з Силами оборони нині активно працюють над поповненням обмінного фонду за рахунок взяття в полон військовослужбовців РФ на полі бою, зокрема, у Курській області.

В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей.

Читати ще

Читати ще «Борись за них, як вони за нас»: у Києві відбулася акція в підтримку військовополонених

Джерело

Новости Украины