МВФ направив Україні 1,3 мільярда доларів екстреної допомоги

МВФ направив Україні 1,3 мільярда доларів екстреної допомоги

Виконавчий комітет Міжнародного валютного фонду схвалив виділення 1,3 мільярда доларів для України. Гроші надійдуть до державної скарбниці вже сьогодні. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Твіттері.

— Щойно виконавча рада МВФ підтримала виділення Україні близько 1,3 мільярда доларів у рамках Rapid Financing Instrument. Гроші сьогодні підуть до України. Дякую за підтримку Кристалі Георгієву та виконавчій раді МВФ, — написав президент.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що гроші будуть спрямовані на підтримку оборонної галузі, а також для виплати пенсій та соціальних програм.

— Це означає, що загальне фінансування від Фонду з початку війни становитиме 2,7 млрд доларів. Отриманий транш буде спрямований на підтримку нашої обороноздатності, виплати пенсій та соціальних програм, а також посилання на стійкість нашої економіки, – написав глава Кабміну у своєму Телеграм-каналі.

Також Шмигаль зазначив, що з початку війни Україна отримала від міжнародних партнерів близько 20 мільярдів доларів допомоги. За його словами, завдяки цим коштам уряд має можливість спланувати фінансування всіх необхідних видатків цього року.

Напередодні міністр фінансів Сергій Марченко заявив в інтерв’ю Forbes, що для фінансування держбюджету-2023 Україна чекає на 38 мільярдів доларів зовнішньої допомоги. За його словами, це стане серйозним імпульсом, який дозволить «утримати» ситуацію.

Джерело

Новости Украины