МЗС ініціюватиме санкції проти румунської сенаторки, що запропонувала анексію частини України

МЗС ініціюватиме санкції проти румунської сенаторки, що запропонувала анексію частини України

Фото: wikipedia.org

Міністерство закордонних справ України «рішуче засудило» спробу сенаторки парламенту Румунії Діани Шошоаке, яка поставила під сумнів територіальну цілісність України, та ініціювало накладення на неї санкції. Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

За даними речника МЗС, сенаторка подала законопроєкт з пропозицією приєднати до Румунії частину південного регіону України. Ніколенко наголосив, що пропозиція сенаторки є «класичним прикладом із методички російського реваншизму».

— Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підважити дух добросусідства між Україною та Румунією. МЗС України ініціює накладення санкцій на Діану Шошоаке як особу, яка створює загрозу національній безпеці, — заявив Ніколенко.

Про що мова

За даними видання Romaniatv, сенаторка парламенту Румунії Діана Шошоаке подала законопроєкт, який пропонує денонсувати договір про добросусідство і співробітництво Бухареста з Києвом. У змінах до закону 129/1997 про ратифікацію документа Шошоаке пропонує, що «Румунія приєднує історичні території, які їй належали, а саме: Північну Буковину, Герцу, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний».

Джерело

Новости Украины