На березі Десни біля Чернігова невідомі відрубали та викрали носову частину древнього човна

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Facebook Центр археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя

На березі Десни біля Чернігова відрубали та викрали носову частину древнього рибальського човна-довбанки.

Про це повідомляє департамент культури Чернігівської ОДА на Facebook.

"«Любителі старовини» відкопали носову частину дубового човна-довбанки, виламали чи відрубали саме носову частину, що нависала над водою. Доля цього фрагменту на сьогодні невідома. Решта човна знаходиться в схилі", — пише цдепартамент культури.

Археологи під час знахідки човна та після того, як викрали носову частину. ФОТО: Facebook Центр археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя

Нагадаємо, 8 серпня 2023 року, археологи повідомили, що знайшли біля Чернігова у Десні рибальський човен-довбанку.

Науковці Інституту археології НАН України обстежили човен, розчистили його частково, сфотографували й створили 3D-модель.

Те, що було видно з-під землі, це 2,7 метра носової частини човна-довбанки з нарощеними дощатими бортами. Археологи припускають, що це рибацький човен-довбанка, такими користувалися рибалки на Десні й Дніпрі від ХVIII до початку ХХ століть. Вони мали довжину від восьми до 12 метрів та до двох метрів ширину. Їх використовували для промислового лову риби.

Археологи вимірювали носову частину човна, яка виглядала. ФОТО: Facebook Центр археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя

Так виглядала носова частина човна влітку 2023 року. ФОТО: Суспільне Чернігів

Човен видовбаний з дубової колоди, що розширюється з 16 сантиметрів до півтора метра. Цей елемент слугував кілем. Обабіч нього були нашиті дошки з верби чи липи, що кріпилися до основи дерев’яними шкантами діаметром до трьох сантиметрів. Вони були прибиті двома залізними цвяхами.

Ширина дошок — 45-50 сантиметрів, товщина — п'ять.

Чим унікальний знайдений на березі Десни біля Чернігова древній човен, та чи можливо помістити його в музей пропонуємо переглянути наш сюжет:

Новости Украины