На Чернігівщині тривають виїзди лікарів до жителів населених пунктів, що постраждали від російської агресії

31 серпня бригада лікарів побувала у Новоселівці.

Місцеві жителі заздалегідь були попереджені про приїзд медиків, тому цього дня на прийом прийшли понад 100 громадян, повідомляє Чернігівська ОВА.

За словами сімейного лікаря КНП «Чернігівський районний центр ПМСД» Наталії Вересової, медики готові вислухати кожного із пацієнтів та надати їм необхідні консультації.

«Частіше за все люди звертаються зі скаргами на погіршення здоров’я внаслідок стресів, пов’язаних з війною. Багато людей приходять за рецептами для  лікування своїх хронічних захворювань та направленням для вузьких  спеціалістів. Втім, більшість звертається для здійснення вакцинації проти коронавірусної інфекції, за бустерною дозою щеплення. Для цього в нас є все необхідне і вакцинацію ми проводимо безпосередньо на місці. Також є громадяни, яким необхідна вакцинація від дифтерії та правця, ми її також робимо. Приймаємо всіх, і дорослих, і дітей. Кому необхідно, виписуємо направлення задля обстеження в обласних лікувальних закладах. Єдина проблема, з якою ми стикаємося – це іноді незадовільна робота  інтернету, адже всі медичні документи зараз в електронному вигляді. Але і це ми вирішуємо».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРНІГІВСЬКА КОМАНДА «БАТЬКІВЩИНИ» НАДАЄ МЕДИЧНИЙ ІНВЕНТАР ДЛЯ ПОТРЕБУЮЧИХ

«Наша робота дуже необхідна, адже села Чернігівського району були в окупації і зазнали руйнувань. Зокрема, у Новоселівці зруйнований ФАП. Тому деякі місцеві не можуть доїхати до обласного центру за медичною допомогою. А ми тепер маємо можливість бути із пацієнтами безпосередньо на місці, консультувати їх, виписувати направлення та надавати необхідні поради. Наші лікарі дуже досвідчені. Вони роблять вакцинацію, виписують рецепти за програмою «Доступні ліки», призначають консультації вузьких спеціалістів. Тобто, надається всебічна допомога у рамках нашої компетенції під час виїздів до населених пунктів Чернігівського району. ОВА та Управлінням охорони здоров’я складено план виїздів лікарів на місця і ми його виконуємо», – прокоментувала генеральний директор КНП «Чернігівський районний центр ПМСД» Оксана Логвинчук.

Окрім лікарських консультацій цього дня місцеві жителі також поспілкувалися із представниками юридичної та соціальної служб.

Источник