На Чернігівщині зросла кількість хворих на ГРВІ: як вберегтися

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Gettyimages (ілюстративне)

На Чернігівщині протягом трьох тижнів фіксують збільшення хворих на ГРВІ. Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) – це ряд захворювань, які вражають верхні дихальні шляхи. ГРВІ займають значну частку серед усіх відомих захворювань і лідирують серед інфекційних патологій. Сезонні епідемії припадають на осінньо-зимовий період.Станом на 20 жовтня в області виявили майже 5 000 хворих. Всім їм провели лабораторні дослідження.

Про це Суспільному розповів заступник генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Артем Ярошенко. З його слів, за останні три тижні хворих на ГРВІ збільшилося на понад 800.

Що відомо про ГРВІ та як вберегтися

Як повідомляє МОЗ України існує дуже багато різних вірусів-збудників ГРВІ Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) – це ряд захворювань, які вражають верхні дихальні шляхи. ГРВІ займають значну частку серед усіх відомих захворювань і лідирують серед інфекційних патологій. Сезонні епідемії припадають на осінньо-зимовий період.і форма протікання захворювання залежить від того, яким саме вірусом заразилася людина. Як правило, ці віруси найбільш активні у холодну пору року та переважно вражають слизові оболонки дихальних шляхів, а також вуха, носа, горла.

При ГРВІ людина може мати підвищену температуру, загальну слабкість, м'язовий і суглобовий біль, кашель, нежить, чхання, порушення дихання.

Закладеність носа. ФОТО: Gettyimages (ілюстративне)

Найпоширенішими збудниками ГРВІ є риновірус. Цей вид вірусу розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи запалення. Саме тому передусім з’являються такі симптоми ГРВІ як нежить, закладеність носа, біль у горлі та кашель. ГРВІ прогресує кілька днів, а потім людина самостійно одужує без спеціального лікування.

Риновірусна інфекція може протікати у важчій формі у людей з ослабленим імунітетом.

Ускладнення ГРВІ – це зазвичай запалення носових ходів та середнього вуха. ГРВІ може стати причиною або посилити симптоми деяких хронічних захворювань дихальних шляхів, таких як астма.

Дуже важливо не займатись самолікуванням, а звернутись до свого сімейного лікаря, каже Артем Ярошенко.

"Якщо ми бачимо, що хтось кашляє, в когось сльозотеча, то потрібно не наближатися, а тримати дистанцію. В кого є прояви захворювання — потрібно використовувати засоби індивідуального захисту. При перших ознаках потрібно залишатися вдома. Потрібно уникати переохолодження, щоб ноги були не мокрі, бо сезон дощів. Необхідно вживати вітаміни. Також потрібно робити щеплення. Вакцини в аптеках є. Для всіх медичних працівників буде завезена вакцина на наступному тижні", — сказав Ярошенко.

Також як повідомив Артем Ярошенко, на Чернігівщині зросла кількість хворих на коронавірус. Станом на 20 жовтня в області лабораторно підтверджено майже 200 хворих. За останні три тижні їх кількість збільшилася на 110.

Зі слів Артема Ярошенка хворих на грип у Чернігівській області не виявили.

Новости Украины