На Чернігівщині зростає кількість хворих на лептоспіроз: заразився чоловік, який ловив рибу руками

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Рибина в руці. Getty Images

За сім місяців 2024 року на Чернігівщині лабораторно підтвердили 34 випадки захворювання людей на лептоспіроз. За аналогічний період 2023 року таких випадків не фіксували взагалі. Тенденція йде до зростання захворювання. У Менській громаді чоловік 1995 року народження заразився лептоспірозом, коли ловив рибу руками.

Про це у коментарі Суспільному розповіла лікарка-епідеміолог Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Тетяна Авраменко.

"Збільшення кількості хворих на лептоспіроз пов'язана зі збільшенням кількості гризунів, оскільки останнім часом не проводиться дератизаціяДератизація   – це комплекс заходів для знищення гризунів. Причина цього, відсутність фінансування", — повідомила Авраменко.

За її словами, загалом протягом 2023 року фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб зафіксували 24 випадки захворювання на лептоспіроз. За сім місяців 2024 року таких хворих 34.

У Менській громаді чоловік заразився лептоспірозом, коли два тижні тому ловив рибу руками в місцях, які утворилися внаслідок весняного розливу річки Десна в селі Максаки.

Про це інформує Менська міська рада на своїй Facebook-сторінці.

Діагноз чоловіку лабораторно підтвердили 13 серпня. Це другий випадок захворювання у громаді.

"Фахівці 14 серпня провели обстеження осередку захворювання: виявлені контактні особи, проведено перепис домашньої худоби в сусідів, поставлені пастки для вилову мишоподібних гризунів та проведена дезінфекція", — йдеться у повідомленні.

Тетяна Авраменко розповіла, що чоловік, який заразився лептоспірозом, наразі перебуває в лікарні міста Мена. Перебіг хвороби в нього тяжкий.

Чим небезпечний лептоспіроз

Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, загальне для людей і тварин. Ця захворюваність сезонна і зростає влітку та восени.

Захворіти на лептоспіроз можна при контакті з інфікованими тваринами чи під час купання у заражених водоймах. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки.

Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання. Лептоспіроз може призвести до ураження нервової системи, менінгіту (запалення оболонок головного та спинного мозку), нирок, печінки, легень чи навіть смерті.

Які симптоми лептоспірозу:

  • підвищена температура;
  • слабкість;
  • головний біль та біль у м'язах;
  • почервоніння очей.
  • блювання та діарея;
  • висипання на шкірі.

У середньому інкубаційний період триває від одного до двох тижнів. Приблизно це 10-14 днів. Лептоспіроз не передається від людини до людини.

Щоб не захворіти на лептоспіроз, необхідно:

  • дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
  • не купатись у забруднених водоймищах;
  • не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води.

Читати ще

Читати ще На Чернігівщині від початку року захворіли на лептоспіроз 22 людини: чим небезпечне захворювання

Новости Украины