Військова адміністрація запустила голосування за нові назви вулиць у Дружківці в рамках дерусифікації. В рамках цього перейменування запропоновані нови назви для 38 вулиць та одного сквера. Частина перша за посиланням.
Вул. Жертв Революції на вул. Петра Болбочана?
Петро Болбочан − український військовий діяч, полковник Армії УНР, командувач українських військ у Кримської операції 1918 року проти більшовиків, в ході якої в Криму було встановлено українську владу та було взято під контроль Чорноморський флот.
Вул. Кисловодська на вул. Футбольна?
Місцевості Нижня Гаврилівка і НЖСК славилась футбольними талантами, поруч знаходиться стадіон.
Вул. Комарова на вул. Марка Кропивницького?
Марко Кропивницький − видатний український письменник, драматург, театральний режисер. Засновник українського професійного театру. На його честь названо обласний центр Кропивницький (до 2016 − Кіровоград).
Вул. Лермонтова на вул. Георгія Нарбута?
Георгій Нарбут − український художник-графік, ілюстратор, автор перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок) та державної символіки.
Вул. Матросова на вул. Гарета Джонса?
Гарет Джонс − британський журналіст, який відвідував Донеччину у 1932-1933 роках і першим розповів у західних медіа правду про Голодомор в Україні.
Вул. Маяковського на вул. Миколи Міхновського?
Микола Міхновський − український політичний та громадський діяч, юрист, правозахисник, фундатор українського війська, ідеолог державної самостійності України, автор брошури «Самостійна Україна», виданої у 1900 р.
Вул. Новгородська на вул. Нью-Йоркська?
Нинішня назва вулиці походить від російського міста Новгород. В той же час на Донеччині є селище, яке до 2021 року мало назву Новгородське (залізнична станція Фенольна). У 2021 році за ініціативою громади селище повернуло історичну назву Нью-Йорк, відому з середини ХІХ століття. З 2014 року селище знаходиться під постійними обстрілами, з 2022 року − одна з найгарячіших точок цієї фази війни.
Запропонована назва − на честь українського Нью-Йорка на Донеччині, а також міста Нью-Йорк в США, громада якого активно підтримує Україну та українців.
Вул. Пушкіна на вул. Петра Калнишевського?
Петро Калнишевський − український державний, культурний, військовий та релігійний діяч, останній кошовий отаман Війська Запорозького Низового, визнаний святим усіма гілками українського православ’я. На цій вулиці знаходиться православна церква.
Вул. П’ятигорська:
За рішенням Робочої групи з дерусифікації, пропонується один з варіантів на вибір з обґрунтуванням, запропонованим дружківчанами:
1. Алла Горська − українська художниця та дисидентка, активно працювала на Донеччині, відома своїми мозаіками (зокрема, в Донецьку і Маріуполі), вітражами та картинами. Одна із засновниць покоління руху шістдесятництва.
2. Радісна − на вулиці мало будинків але в них мешкають радісні люди
3. Яскрава − вулиця дуже яскраво освітлюється сонячним світлом
4. Добротня − на вулиці мало будинків але в них мешкають добрі люди
5. Творча − на вулиці живуть творчі мешканці
6. Абрикосова − багато абрикосових дерев.
Вул. Ростовська на вул. Юрія Матущака?
Юрій Матущак − історик, викладач, доброволець російсько-української війни, загинув в 2014 році під час виходу з Іловайська. Зростав в Дружківці, тут жили його батьки. Нагороджений орденом «За мужність III ступеня» (посмертно) та іншими військовими нагородами.
Проголосувати за нові назви вулиць можна до 9 вересня за посиланням.
Далі буде…