Після санкцій США Мосбіржа зупинила торги доларом і євро, а до обмінників по всій Росії вишикувалися величезні черги. Що відбувається з доларом у Мелітополі?
Нагадаємо, 12 червня Мінфін США ввів санкції проти Московської біржі та її дочірньої структури — Національного клірингового центру. Влада РФ запевняє, що громадяни змін навіть не відчують. І, звісно, лукавлять. Річ у тім, що для Центробанку РФ валютні торги на Мосбіржі — індикатор для визначення офіційного курсу долара і євро до рубля.
— Оборот долара на території Росії зараз обмежений, купити на них нічого не можна, послуга доларових переказів практично скрізь вийшла з обігу, — заспокоюють росіян експерти.
Долар, за їхніми словами, просто спекулятивний інструмент, який масово скуповують, сподіваючись на зростання курсу. Через це виникає нездоровий ажіотаж. Напередодні банки в Росії стали дорожче продавати готівковий долар в очікуванні можливого сплеску попиту на готівкову валюту і через те, що внаслідок санкцій зросла невизначеність.
— Не виключаємо, що в якийсь момент російські громадяни і компанії можуть почати позбуватися токсичних доларів і євро, що може призвести до тимчасового зміцнення курсу рубля. Ми вважаємо, що значущість долара і євро в російській фінансовій системі продовжить швидко знижуватися, а роль юаня і рубля зростати, — пишуть пропагандисти.
Насправді, тепер російській владі доведеться організовувати для цього новий механізм. А доти курс долара і євро стає вкрай непередбачуваним. Деякі російські банки відразу ж підняли курс до 200 рублів за долар. При цьому, в додатках найбільших банків долар станом на 20:00 вчорашнього дня торгувався в діапазоні 90-95 рублів. Експерти вже говорять про те, що в Росії можуть з'явитися кілька курсів долара і євро: офіційні, окремих банків, міжбанківські. І курс чорного ринку валюти. Ласкаво просимо в СРСР. І поки росіяни шикуються в чергу до обмінників, корпоративні клієнти думають, як їм купувати або продати валюту. Раніше вони могли це робити на відкритому ринку, а тепер вартість обміну зросте, а перевірка прозорості та законності угод ускладниться.
— А долар то в кацапії сьогодні по 300-400 на чорному ринку, в обмінниках його просто немає. Ось і казиться. Розуміючи, що за цим слідує, — повідомляють мелітопольці.
Щодо Мелітополя, то й тут курс іноземних валют почав зростати. Якщо в середу долар пропонували по 92 рублі, то вчора його ціна сягнула 94 дерев'яних. Сьогодні міняйли долар продають по 94 рублі.
Ось таким "вірним курсом" Путін веде росіян і, на жаль, жителів окупованих регіонів у прірву. Найближчим часом очікується підвищення і без того високих цін на товари та послуги в Мелітополі.
"Ми сподіваємося, що до кінця року ціни зростуть не більше, ніж на 5-10%. Але нові санкції дійсно болючі. Тому все може вийти з-під контролю, і ціни зростуть на 20-30%, навіть більше. З таким сценарієм ми боремося", — повідомляють джерела в Центробанку Росії.