На Дніпропетровщині заблокували діяльність двох активних прихильниць «руского міра»

В Кам’янському співробітники Служби безпеки України виявили працівницю одного з об’єктів критичної інфраструктури, яка у соцмережах активно підтримувала окупацію рашистами українських територій. Своє захоплення рашистськими керманичами вона не приховувала. І незабаром на неї звернув увагу такий собі представник «інформаційного спротиву українській пропаганді». Він запропонував жінці розповсюджувати антиукраїнській контент через свої акаунти. Вона на пропозицію погодилась.

І від того часу основними наративами поплічниці окупантів стали пости про «героїзм» російських найманців квазіутворень «днр» та «лнр» та дискредитація Збройних сил України.


Також СБУ звернула увагу на мешканку Павлограда, яка активно вела антиукраїнську пропаганду. Пости з підтримки ведення бойових дій проти українського народу, окупації окремих територій України та прославлення російських військовослужбовців вона постійно розміщувала на особистій сторінці і супроводжувала їх власними коментарями.
Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які вони використовували у протиправній діяльності.


Наразі в рамках кримінальних проваджень цім фігуранткам повідомлено про підозру за колабораційну діяльність та за виправдовування та визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України (ст.ст.111-1 та 436-2 Кримінального кодексу України).


Перевіряється інформація щодо можливої співпраці ворожих пропагандистів зі спецслужбами країни-агресора та зв’язків з іншими прибічниками військової агресії.