На Дніпропетровщині стартувала весняна посівна

В області розпочалася весняна посівна-2023. Аграрії регіону вже вийшли у поля у Криворізькому, Новомосковському та Нікопольському районах. Решта розпочнуть роботу вже незабаром. Загалом планують зайняти майже 1,2 млн га.

Про це йшлося на зустрічі начальника Дніпропетровської ОВ Сергія Лисака із сільгоспвиробниками та представниками харчової промисловості.

«Вислухав найболючіші питання аграріїв та представників харчової промисловості. Щоб разом вирішувати, – наголосив Сергій Лисак. – Підписав доручення про сприяння польовим роботам. Щоб сільськогосподарська техніка могла працювати безперешкодно, навіть під час комендантської години».

Він зазначив, що ОВА та ДСНС області визначили поля, які насамперед слід оглянути піротехнікам. Це понад 2,5 тисячі гектарів. Щодня проводяться розмінування. Вже понад тиждень фахівці працюють у Криворізькому районі.

«Минулий рік був дуже важким. І фізично, і морально, і фінансово. Коли розпочалася повномасштабна війна, до мене прийшли робітники. Запитували, що робитимемо. Я одразу сказав: «як що – сіяти». В результаті дуже непогано спрацювали. Не можна зупинятися. Тому вийшли працювати і зараз», – сказав аграрій із Кам’янського району Костянтин. Нині, каже фермер, уже підгодували землю. Чекають, коли вона трохи підсохне.

«Ми любимо свою землю. Працюємо, нікуди не їдемо. Підтримуємо наших захисників та економіку країни», – додав власник одного із молочних виробничих комплексів Анатолій.

Спочатку на сільгоспугіддях Дніпропетровщини посіють горох, пшеницю та ячмінь. Пізніше – соняшник та кукурудзу. Фінішувати мають наприкінці весни чи на початку літа. Минулого року аграріям вдалося зібрати понад 3 мільйони тонн зерна. Засіяли й озимі – понад 630 тисяч гектарів.

Джерело

Новости Украины