На Харківщині ексгумували понад 900 тіл

Поліцейські фіксують російські злочини.

Місія ООН приїхала до Харкова для розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів військових РФ.

Із початку деокупації у Харківській області ексгумували понад 900 тіл людей. Про це повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов на зустрічі з представниками ООН.

«За три місяці деокупації ексгумовано більше 900 тіл людей. Встановлено 25 місць, де російськими військовими під час окупації вчинялися катування та тортури. Це такі населені пункти як Ізюм, Куп’янськ, Козача Лопань, Вовчанськ», — сказав Болвінов.

Нагадаємо, під тимчасовою окупацією залишаються 28 населених пунктів, у яких мешкає по 200-300 людей.

За час війни на Харківщині загинули понад 1600 людей, 74 із них — це діти. Слідчі зареєстрували понад 6600 кримінальних проваджень. Через обстріли пошкоджені будинки. Як зазначили в поліції, у деяких селах немає жодного вцілілого житлового будинку. 

Поліцейські фіксують злочини російських окупантів, вилучають речові докази збройної агресії Росії та проводять ексгумацію тіл.

Верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк та голова моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Матильда Богнер пообіцяли правдиво розповідати світу про російські злочини.

«Наприкінці зустрічі представники ООН з прав людини подякували за змістовну інформацію щодо оперативної обстановки на території Харківської області та зазначили, що роблять все можливе, щоб правдиво представити події в Україні всьому світові», — розповіли у поліції.

Станом на кінець жовтня було відомо, що на деокупованих територіях Харківської області виявили 765 тіл загиблих, із них ідентифіковано 453 тіла. 

Як писав UA-NEWS.in.ua, у Харківській області місія ООН задокументувала 34 випадки насильницького зникнення та затримання людей російськими окупантами й пов’язаними з ними озброєними групами під час окупації територій.

Джерело

Новости Украины