На Харківщині загинув спецпризначенець Нацгвардії

Вадим Манько прикрив побратимів кулеметним вогнем, однак окупанти розстріляли його машину з гранатометів.

Окупанти підірвали автомобіль, на якому їхали військові медики, аби евакуювати поранених.

13 серпня неподалік села Соснівка на півночі Харківської області загинув військовослужбовець окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління Національної гвардії України, капітан Вадим Манько («Омут»). Про це повідомили на офіційній сторінці Східного теруправління Нацгвардії у Facebook.

«Російські окупанти здійснили дистанційний керований підрив української броньованої машини, яка їхала за нашими пораненими. На той момент там перебувала група медичної евакуації. Голова групи — капітан Вадим Манько, позивний «Омут» — отримав численні поранення тулуба та ніг», — сказано у повідомленні.

Вадим Манько наказав пораненим побратимам евакуюватися та прикрив їх, відкривши кулеметний вогонь на башті бойової машини. Однак окупанти розстріляли машину з ручних гранатометів. Згодом українські захисники провели зачистку місця та забрали тіло спецпризначенця.

На рахунку Вадима Манька чимало героїчних епізодів з початку війни. Зокрема, 24 лютого він брав участь у знищенні передового російського загону «Вимпел» біля траси на Циркуни Харківської області, знищив двох окупантів та врятував пораненого гвардійця.

У червні знищив двох окупантів із диверсійної групи, які намагалися зайти в тил української армії. Тоді він отримав контузію через обстріл із реактивних систем залпового вогню. Після одужання Вадим Манько повернувся на службу. Брав участь у боях біля Дементіївки, де знищив трьох окупантів. Наводив та корегував вогонь артилерії — тоді українська армія знищила два бронеавтомобілі.

Побратими згадують Вадима Манька як щиру, надійну, добру, іронічну та сміливу людину.

«Після 24 лютого, коли ми почали зазнавати втрат, він раптово розкрився як неабиякий лідер. Люди відчували це і тягнулись за ним. Це був справжній товариш, який завжди прийде на допомогу, чого б йому цього не коштувало», — розповів гвардієць «Кіт».

Як писав UA-NEWS.in.ua, 14 серпня на російсько-українській війні загинув один із кращих льотчиків Повітряних сил Збройних сил України Антон Листопад. Він був випускником Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.

Джерело