На Хмельниччині живе родина з Донеччини, що не святкує зустріч Нового року. У чому причина

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Суспільне Хмельницький

Дев’ять місяців далеко від домівки та не святкує Новий рік родина Соколових із Донеччини, які в квітні цього року приїхали до Волудринців Ярмолинецької громади із селища Нью-Йорк, що вісім років перебувало на лінії фронту. Ірина Соколова, що приїхала з матір’ю Надією та десятирічним сином Іваном, розповідає: до життя на лінії вогню за вісім років звикла, але повномасштабне вторгнення та збільшення обстрілів змусили виїхати з батьківщини, яка зараз так і залишається лінією вогню. Як минув рік для родини переселенців та як підсумовують його наприкінці – дізнавалось Суспільне.

Десятирічний Іван тут, в селі Волудринці Ярмолинецької громади, проходить дистанційне навчання з гри на фортепіано. Займається вже п’ять років. Його вчителька, до якої ходив на Донеччині, зараз у Дніпрі. Його мати, Ірина Соколова, розповідає: фортепіано їм безкоштовно віддали жителі громади, аби дитина могла займатись. До того в нього був синтезатор. Родина тут від квітня, розповідає Ірина. До життя на лінії вогню в селищі Нью-Йорк Бахмутського району, каже жінка, за вісім років встигли звикнути. Ірина та її мати Надія працювали в дитячому садку.

Десятирічний Іван продовжує дистанційне навчання грі на фортепіано, яке йому подарували у Ярмолинецькій громаді. Суспільне Хмельницький

"В селищі продовжувалось життя, люди ходили на роботу. Треба було якось виживати, годувати сім’ю. Роботу не полишав ніхто, всі підприємства працювали. Виїхали, тому що стало вже дуже близько, дуже гучно, налякані діти. Ми спускалися в підвал і спали там в одязі, бо навіть не мали змоги перевдягнутися, не було на це часу, бо могло прилетіти будь-коли", — пригадує Ірина.

Будинок для безкоштовного проживання, каже Ірина, змогли знайти відразу, його запропонували знайомі матері. Тут садили город та знайшли для себе заняття, з якого заробляли, поки був сезон, каже Ірина: "Тут працювали на дому, шили жилетки, спортивний одяг".

Новий рік родина Соколових не святкувала ще на Донеччині, каже Ірина, бо їхня віра не передбачає відзначення традиційних свят: "Просто як дата, що почався новий відлік часу, аркуш календаря перегорнувся. Це просто дата, коли ти будеш заповнювати документи і писатимеш вже 2023 рік".

Ірина Соколова каже: шиють теплі жилетки, щоб заробити на прожиття. Суспільне Хмельницький

В Новому 2023 році родина найбільше очікує повернення додому, до рідного Нью-Йорка на Донеччині. Ірина Соколова говорить: вже запросила в гості господарів будинку, які прихистили їх. Каже, зробили певні висновки: "Які саме? Що треба сподіватися на краще. Ми сподіваємось, що війна закінчиться і ми поїдемо додому. Але ми дуже раді, що нас тут так зустріли. За цей час зрозуміли, що в Україні дуже багато гарних людей".

Новости Украины