За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Фото: Суспільне Хмельницький
Переселенка із Харківщини Ірина Трошина, яка наразі перебуває у селі Вихилівка Хмельницького району, звернулась до Суспільного із проханням розібратися, чому автобус "Хмельницький-Вихилівка" вечірнім рейсом не заїжджає на кінцеву точку, яка вказана в маршруті. За її словами, водій кілька разів, ввечері відмовився везти її до Вихилівки, а висадив в сусідньому селі Пасічна, від якого варто йти пішки кілька кілометрів. В обласному управлінні інфраструктури, яке затверджує маршрут, на її прохання притягнути водія до відповідальності – не зреагували, розповіла жінка. Суспільне намагалось розібратися в ситуації.
Ірина Трошина з матір’ю приїхала на Хмельниччину з Харківщини. З 4 квітня вони проживають в селі Вихилівка Хмельницького району. Жінка розповідає, що кілька разів, ввечері намагалась доїхати з обласного центру до села рейсовим автобусом "Хмельницький-Вихилівка", але водій до кінцевої точки маршруту її не довіз.
"Є зазначений маршрут, який о 16:10 повинен їхати з Хмельницького до Вихилівки. Це є ФОП Цнота Юрій Миколайович. Але чомусь він не виконує цей маршрут, узгоджений з облдержадміністрацією і не їде до села Вихилівка. Я намагалась 7 липня і 14 вересня скористатися цим маршрутом, але він мене вигнав з автобуса", — розповідає жителька Харківщини.
Ірина Трошина зверталася із запитом до обласного управління інфраструктури. Фото: Суспільне Хмельницький
Чому не їде ввечері до Вихилівки, водій не пояснив, каже Ірина Трошина. Перевізник, що обслуговує маршрут, Юрій Цнота каже: до Вихилівки він робить два рейси – зранку і з обіду.
"Їй пояснили, що автобус робить два рейси: зранку та в обід. А ввечері, на 16:10 робиться тільки до Виноградівки. У зв’язку з тим, що немає пасажирів, а заради однієї людини ніхто не буде туди їхати. Це всі знають в сільській раді, в адміністрації, в селі. І на даний час взагалі дуже тяжко втриматися", — пояснює перевізник.
Перевізник говорить, що до села погана дорога і це впливає на технічний стан автобуса.
Поганий стан доріг впливає на технічний стан роботи. Фото: Суспільне Хмельницький
"Два роки люди звертаються, щоб зробити туди дорогу. Від Виноградівки протяжність десь кілометрів 14-15, там дорога взагалі відсутня. Тільки-но щебінь посипаний по горбах і з горбів кругом ями. Я не відмовляюсь: буде дорога – буде транспорт, будуть люди. Якщо невигідно, бо один пасажир, ніхто не буде робити собі в збиток", — розповідає Юрій Цнота.
Ірина Трошина розповідає: до обласного управління інфраструктури, що затверджує маршрут, зверталась із запитом, на який надійшла відповідь про роботу маршруту. Потім приходила особисто до начальника управління Василя Остапчука з проханням вплинути на перевізника, який не дотримується маршруту.
В управлінні інфраструктури Хмельницької обласної військової адміністрації Суспільному не на камеру сказали – ситуацією із маршрутом та умовами перевезення володіють та шукають шляхи розв'язання проблеми, аби це не зашкодило автобусному транспортному сполученню.
Місцеві жительки кажуть, що рейсовий автобус — єдине сполучення з цивілізацією. Фото: Суспільне Хмельницький
Сам перевізник говорить: якщо з управління інфраструктури буде розпорядження зняти його з маршруту, перешкод він не чинитиме. Натомість жительки Вихилівки Євгена М’якшина та Леоніда Альошко говорять, що перевізник та графік маршруту місцевих дотепер влаштовували.
"Їй не подобається, що він не їде туди", — каже Євгена М`якшина.
"Ми не хочемо, щоб вже міняли на іншого. В мене дівчата в місті, кожного разу треба приїхати. На що буде сідати? То нехай вже буде, хай їздить", — каже Леонід Альошко.
В селі, кажуть місцеві, немає навіть магазину, тому рейсовий автобус – єдиний зв’язок із цивілізацією.