На Хмельниччині відкрили пам’ятні дошки загиблим воїнам

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Фото: Суспільне Хмельницький

Пам’ятні дошки трьом загиблим військовим відкрили у Війтовецькій територіальній громаді. Знаки встановила на будівлях шкіл, де колись навчалися українські захисники.

Про це Суспільному розповів Війтовецький селищний голова Ігор Степанюк.

За його словами, так вшановують пам’ять героїв та виховують наступні покоління.

Пам’ятний знак загиблому українському воїну Даніїлу Братанічу відкрила його сестра Наталія Козак та представник громадської спілки "Бойове братерство України" Віталій Козак. Дошку пам’яті встановили на будівлі школи. В ній Даніїл навчався. Після того, як Росія розпочала повномасштабну війну, чоловік пішов захищати Україну.

"Він був мужній завжди ніколи й нічого не боявся, любив свою сім’ю, свою країну і пішов воювати заради всіх", — каже сестра загиблого.

Пам’ятний знак загиблому українському воїну Даніїлу Братанічу. 27 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Даніїлу Братанічу було 23 роки, коли російські військові вбили його, розповідає Наталія Козак. За її словами загинув герой, захищаючи Україну на Донецькому напрямку.

"Він пів року пробув, він пішов добровольцем туди. Коли почалася війна, він сказав: "Я йду, просто, хто, як не я?!", — говорить Наталія Козак.

Пам’ятні знаки відкрили трьом загиблим військовим. Дошки встановили у трьох села Війтовецької територіальної громади на фасадах шкіл. Там колись навчалися українські захисники, розповів Війтовецький селищний голова Ігор Степанюк: "Це Війтівці, житель села Кривачинці Даня, житель села Сарнова — Олег Єфімчик, і Завалійки — Міськов Дмитро".

Пам’ятний знак загиблому українському воїну Дмитру Міськову. 27 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Вшанувати пам’ять загиблих зібралися рідні та односельці. Встановили пам’ятні дошки за кошти Всеукраїнської військово-цивільної спілки "Бойове братерство України", каже голова спілки Леонід Климчук: "Громада сама на місцях, завдяки взаємодії з нашими побратимами "Бойове братерство" відкриває ці стели. Це як шана нашим побратимам, які віддали свої життя за нашу свободу й Україну".

Сьогодні, 27 грудня, також вручили дітям загиблих українських воїнів кулони "Батьківське серце", розповідає командир Хмельницького полку "Бойове братерство України" Петро Тарасюк: "Це як пам’ять про батька. І такі кулони вручаються усім дітям, в яких загинули чи батько, чи мама".

Пам’ятний знак загиблому українському воїну Олегу Єфімчику відкриває його тітка. За її словами, своєї сім’ї чоловік не мав. Герої, яким сьогодні встановили меморіальні дошки, загинули, захищаючи українську землю від повномасштабного нападу Росії, каже Ігор Степанюк.

Пам’ятний знак загиблому українському воїну Олегу Єфімчику. 27 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Даніїл загинув на Донеччині, Олег Єфімчик на Харківському напрямку, і Дмитро Міськов, житель села Завалійок також загинув на Донеччині. Міськов Дмитро і Даниїл Братаніч були зовсім молоді хлопці, 23 та 24 роки. Єфімчик Олег був трішки старший, він був 1973 року народження", — каже Ігор Степанюк.

За його словами, об’єднало чоловіків те, що вони загинули, обороняючи рідну землю.

Новости Украины