За інформацією: Суспільне Кропивницький.
Засідання Ради Церков та релігійних організацій, Кропивницький, 19 вересня 2024 року. Кіровоградська ОВА
Рада церков при Кіровоградській обласній військовій адміністрації виключила зі свого складу представників Української православної церкви.
Про це Суспільному розповів голова Ради Анатолій Філіпенко. Він старший пресвітер У православній і католицькій церквах — священник.обласного об’єднання Української церкви християн віри євангельської.
Анатолій Філіпенко пояснив, що Рада церков створюється при державній адміністрації для того, щоб об’єднувати, згуртовувати суспільство, морально, психологічно підтримувати. Церкви різних деномінаційОдин із типів релігійної організації. мають знаходити спільну мову між собою, не мати конфронтації, непорозумінь, бо це дуже впливає на суспільство.
"Сьогодні ухвалили рішення у справі православної російської церкви. Є термін. Термін дається кожній людині на каяття за якісь вчинки – негарні вчинки, підступні вчинки. І це не є виключення назавжди. Це робиться для того, щоб був поштовх для свідомості, щоб подумати над своїми вчинками. У цьому випадку конкретного терміну немає".
Усього до Ради церков увійшло 14 деномінацій. На засіданні 19 вересня були присутні представники восьми. Рішення ухвалили одноголосно, розповів Суспільному начальник обласного управління комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності Віталій Останній. За його словами, будь-яке рішення Ради ухвалюється двома третинами присутніх членів.
"Українську православну церкву зараз звинувачують в єретичних положеннях, у розпалюванні війни й невиконанні своєї місії, як церкви. Ми не бачимо ніякого покаяння й усвідомлення наслідків, до яких вони привели своєю діяльністю. Ми не бачимо, щоб вони відмежувалися від цієї політики й більше того вони є "глашатаями руського міра". Тому на цій підставі потрібно відмежуватися від них", — сказав архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк.
Представників Української православної церкви на засіданні Ради не було. Суспільне зателефонувало митрополиту Олександрійському і Світловодському Боголєпу, який входив до складу Ради. Він сказав, що від коментарів поки утримається.
"З рішенням Ради хочу ознайомитись більш конкретно".
20 серпня Верховна рада України ухвалила закон про заборону релігійних установ, пов’язаних з Росією. 24 серпня президент Володимир Зеленський підписав цей закон.
Що передбачає закон №8371
Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, яка здійснює агресію проти України, тобто — Росією.
Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.
Раніше, в ефірі телемарафону, спікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що релігійним організаціям після рішення комісії дадуть 9 місяців, щоб порвати зв'язки з Росією.
Якщо зв'язки з країною-агресором не будуть припинені, ДЕСС подасть на цю конкретну юридичну особу позов до суду, який і матиме право ухвалити рішення про заборону.