За інформацією: Суспільне Вінниця.
Суспільне Кропивницький
У Кіровоградській області збільшили кількість "пунктів незламності". Зробили це після ракетних обстрілів російськими військовими енергетичної інфраструктури 23 листопада, коли область лишилась без електропостачання на добу. До того пунктів було 321. Тепер – 440. Є пункти стаціонарні, є мобільні. Про це Суспільному розповів перший заступник голови обласної військової адміністрації Павло Конопко.
За словами Павла Конопки, 440 пунктів облаштовані генераторними установками та інтернетом. "На 99 відсотках здійснили перевірки і є факти коли є інтернет, але він не завжди резервований. Тому ми зараз напрацьовуємо дії щодо резервування стійкості того зв’язку, який пропонується".
Найбільше проблем під час облаштування пунктів виникало з опаленням приміщень за умови відключеного електропостачання.
Мікрорайон Завадівка
У мікрорайоні Завадівка "пункт незламності" облаштували у приміщенні школи. Виконувачка обов’язків директорки гімназії Альбіна Сємідєтна сказала, на випадок блекауту у школі є електрогенератор. "У нас є запас води питної й технічної. Продукти надало управління освіти. У школі є твердопаливний котел, який працює на дровах і вугіллі".
Працює центр цілодобово, до чергування залучили всіх працівників, сказала виконувачка обов’язків директорки гімназії. "Люди можуть прийти в будь-який час, якщо вимкнули світло, підзарядити телефон, перепочити, зігрітись, випити чаю".
Пункт розрахований на 60 місяць, за потреби можуть поставити стільці в спортивній залі. Інтернет в школі є, його заживлюватимуть через генератор.
Кропивничанка Олена Лапіцька знає, де поруч є "пункт незламності". Необхідності ходити туди не було. "Школярі розповідали, що в школі є "пункт незламності" і можна приходити телефон зарядити, чаю випити, якщо змерзли. Я думаю що головне, щоб було тепло".
Селище Нове
Один з трьох мобільних "пунктів незламності", які облаштували у Кропивницькому рятувальники – в мікрорайоні селища Нове. Григорій Погрібний говорить, на селищі це єдине місце, де можна зігрітись. "Я другий раз приходжу, вчора теж приходив. Мене пригощали чаєм, печивом і булочками. Заряджав два телефони, хлопці вмикали генератор".
Капітан служби цивільного захисту Владислав Базученко говорить, пункт працює цілодобово. За добу звертаються 20-30 людей. "Навіть якщо одна людина приходить, ми вмикаємо генератор. Головне завдання пункту — обігрів людей та надання їм електроенергії. Мобільний інтернет є. Вайфаю немає".
В Кіровоградській області рятувальники облаштували 54 "пункти незламності". З них 32 стаціонарні, на базі пожежних-рятувальних підрозділів та 22 мобільних. "Пункти незламності" забезпечуються терміналами супутникового зв’язку та оптоволоконним підключенням до мережі Інтернет, сказав начальник відділу інформації служби з надзвичайних ситуацій в області Віталій Бобіта.
Кропивницький
В одній з кав’ярень на вулиці Пацаєва дозволяють підзарядити телефон чи ноутбук під час вимкнення електропостачання. Працівниця кав’ярні Ірина Чернуха розповіла, світло у кав’ярні від генератора. "Коли люди приходять, ми їм пропонуємо зарядити свої гаджети. Коли немає світла, на жаль, Інтернету в нас також немає. Це єдине, що поки не зробили".
Кропивничанка Юлія Кіліченко говорить, через відключення електроенергії працювати вдома не може. Приходить у кав’ярню. "Зручно, приїжджаю сюди майже кожного дня, пробувала в інші "пункти незламності" їздити, але умови там не такі зручні. Тут тепло, зручно і м’які сидіння, стіл".
Що відомо
- На Кіровоградщині облаштовують 321 "пункт незламності"
- Поліцейські облаштували 27 "пунктів незламності"