На Львівщині встановили незвичну різдвяну шопку (ФОТО)

Фото: Львівська обласна рада

На батьківщині відомого українського письменника і поета Івана Франка у селі Нагуєвичі Львівської області встановили незвичну різдвяну шопку.

Серед традиційних біблійних персонажів та є фігурки президента США Джо Байдена та лідера ОУН Степана Бандери.

Фото: Львівська обласна рада

Про це повідомляє Львівська обласна рада.

«Чому тут розміщені ці дві фігури, які ніби й не мають відношення до Різдва? Для цього повернемося до історії виникнення шопок в Україні. Шопка – це різдвяний вертеп, що зображає біблійну сцену народження Ісуса Христа. Унікальність українських шопок у тому, що кожна місцевість вносить у них національний, регіональний елемент, який власне їх і відрізняє», – пояснюють організатори.

За їхніми словами, у різдвяних виставах – вертепах, які здавна були популярні в Україні релігійна тематика п’єси нерідко переростала в світську. Залучалися і реальні персонажі того часу, коли відбувався вертеп.

«Ми мусимо навчитись в сучасному трактуванні показати свою автентику, речам надавати оту нашу внутрішню силу, якою відзначалась Україна, незважаючи на війни, катаклізми, які ми неодноразово переживали і переживаємо зараз», – ввжажає директор заповідника Богдан Лазорак.

 

Джерело

Новости Украины