На новорічні свята аварійних відключень в Україні може не бути: Шмигаль назвав умову

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що в разі відсутності обстрілів української енергосистеми новорічні свята пройдуть без аварійних відключень. Проте, визнав він, цього може і не статись, адже Росія готується продовжити атаки, а здійснити їх може будь-коли.

«Це може статися сьогодні, завтра чи навіть напередодні Нового року», – констатував глава уряду. Підкресливши: ворог насамперед націлений сіяти страх і паніку.

Україна ж, зазначив Шмигаль, продовжує відновлювати свою енергосистему. Зокрема, 27 грудня до мережі було підключено два блоки теплових електростанцій.

«Іде процес відновлення інфраструктури. Зростає кількість споживачів, яким хоча б частково відновлено споживання», – розповів прем’єр.

Водночас, нагадав він, у країні «діє відпрацьований алгоритм пріоритетності заживлення споживачів». Зокрема:

  • на першому місці – критична інфраструктура;
  • на другому – ВПК;
  • на третьому – важливе виробництво;
  • на четвертому – житловий фонд.

«Стежимо за тим, щоб відключення були справедливими. І їхнє навантаження розподілялося рівномірно на всіх споживачів», – резюмував очільник уряду.

Зі свого боку, в «Укренерго» раніше розповіли, що наявної потужності в системі недостатньо, аби задовольнити запит усіх споживачів у країні – навіть попри те, що в Україні дещо скоротився дефіцит електроенергії.

Причина – у зростанні споживання, на збільшення якого вплинуло відновлення енергетичної інфраструктури на деокупованих територіях.

У зв’язку з цим, зазначили у компанії, всім областям доведено ліміти споживання. Перевищення яких призводить до необхідності застосування аварійних вимкнень.

Джерело

Новости Украины