За інформацією: Суспільне Чернівці.
Відкриття флагштока у серпні 2021 року. Фото: Суспільне Чернівці
У Чернівцях для завершення облаштування території біля флагштока в парку Жовтневий потрібно 7 мільйонів гривень. У 2022 році роботи припинили через воєнний стан та обмеження фінансування. Наразі територія облаштована на 80%, на це витратили понад шість мільйонів гривень.
Про це йдеться у відповіді
СкріншотВідповідь на запит Суспільного. ОВА на запит Суспільного.
Для завершення робіт потрібно укласти бруківку, зробити мощення, встановити зовнішнє освітлення. Також потрібно посіяти газони та зробити водопостачання і водовідведення для поливу, встановити велопарковки, скляну огорожу, лавки та смітники.
У 2021 році на облаштування флагштока виділили 4,5 мільйона гривень з держбюджету. З обласного бюджету виділили 2,4 мільйона гривень. Наразі освоїли понад шість мільйонів гривень.
Залишок кошторису становить понад сім мільйонів гривень — це розрахунки за 2021 рік. Ця сума не є остаточною, її можуть змінити. Цьогоріч фінансувати роботи не планують, також не виділяли фінансування торік, йдеться у відповіді на запит.
Флагшток у Чернівцях в серпні 2021 року. Фото: Facebook / Чернівецька ОДА
Згідно з тендерною документацією на сайті Prozorro, підрядником є компанія "ПВА "Котигорошко". Фірмі виплатили 6,2 мільйона гривень у 2021 році. За планом на 2023 рік підряднику мали б заплатити 4,5 мільйона гривень. Загальна вартість проєкту будівництва та облаштування флагштока — 13 мільйонів гривень. Підрядник виграв тендер з пропозицією в 10,7 мільйона гривень.
Після завершення робіт майданчик з флагштоком мають передати КП "Центр культури і дозвілля імені Шевченка", яке керує парком Жовтневий.
Як облаштовували найвищий флагшток в області
У Чернівцях та ще 16 регіонах до Дня незалежності у 2021 році встановили найвищі флагштоки. Це коштувало щонайменше 170 мільйонів гривень. Флагштоки будували за програмою президента "Велике будівництво".
Флагшток у парку Жовтневий в Чернівцях побудували вчасно, втім не завершили облаштування через недофінансування. 23 серпня 2021 року на флагштоці підняли найвищий в області прапор України.
Водночас флагшток зводили без дозвільних документів, йшлося у реєстрі ДАБІ у серпні 2021 року. Зараз реєстр не працює через воєнний стан. У коментарі Суспільному тодішня директорка департаменту комунікацій ОДА Вікторія Гатрич сказала, що флагшток облаштували "згідно з чинним законодавством".
У грудні 2021 року біля флагштока просіла бруківка. В ОДА тоді повідомляли, що це сталося через погодні умови. Підрядник замінив бруківку власним коштом.
Робітники укладають плитку біля флагштоку. Фото: ОДА
18 липня 2022 року начальник ОВА Запаранюк повідомляв, що територію поблизу флагштоку приведуть до ладу. "Це все ж таки місце пошани і гордості, тому воно має нарешті отримати належний вигляд і новий стяг", — писав він у своєму каналі в Telegram.