За інформацією: Суспільне Полтава.
Суспільне Полтава
На Полтавщині близько семи десяткам родин, в яких пенсіонери опікуються неповнолітніми, надає допомогу благодійний фонд "Зростай в родині". Це для того, аби дітей не віддавали до інтернатів, розповіла координаторка фонду на Полтавщині Аліна Іваніна. За її словами, щомісяця члени таких родин отримують продуктові набори, крім того, юридичну допомогу тощо.
Родина в Лубнах
Четверо неповнолітніх дітей – Володимир, Любов, Анна та Анастасія живуть з бабусею та дідусем в Лубнах.
Наталія Косолап, опікується дітьми. Суспільне Полтава
"Дочка загинула трагічно. Вісім з половиною років тому. Вони їхали в Миргород, машина з’їхала в кювет і перевернулася. Не знаю, на швидкості, не на швидкості, Вона випадає, неприв’язана ж була, випадає із вікна. І там дерево було – дуб, і вона вдарилася головою, тупа травма голови. Дочки не стало. А тоді вирішили, що будемо няньками. Цій малій було 1,5 роки, дівчинці. А найстаршому Максиму – 15", — каже місцева жителька Наталія Косолап.
Родині Наталії та іншим сім’ям, де пенсіонери опікуються дітьми, домагає благодійний фонд «Зростай в родині», говорить його координаторка Аліна Іваніна.
Родина за столом. Суспільне Полтава
"Найголовніше наше завдання – коли в сім’ї залишається дитина, коли дитина не потрапляє до інтернатного закладу. Коли бабусі, дідусі опікуються своїми дітками, і діти не потрапляють до інтернатного закладу. У них є ресурс на це. Це ті, які служби надали нам змогу доступу до цих родин, і ми маємо приїздити до них, навідувати їх і питати, які в них є потреби", — каже координаторка благодійного фонду «Зростай в родині» на Полтавщині Аліна Іваніна.
Як допомагає фонд
Нині фонд «Зростай в родині» опікується 70-ма такими родинами, де пенсіонери опікуються неповнолітніми, каже Аліна Іваніна.
14-річна Любов Перепелиця також живе в цій родині. Суспільне Полтава
"Так як наш фонд надає кожного місяця продуктові набори в розмірі (вартістю – ред.) десь по 500 гривень на дитину, і на бабусю. Якщо потрібна медична допомога, перевезти у медичні заклади, або, наприклад, ми практикуємо також роботу зі службами у справах дітей – якщо вирішити якісь юридичні питання. Якщо донори надають таку допомогу, ми можемо організувати для них, наприклад, поїздки в табір, або реабілітація, навчання, на розвиток дітей", — каже координаторка благодійного фонду «Зростай в родині» на Полтавщині Аліна Іваніна.
"Діти в мене не ображені. Може вони на мене ображаються, що я так з ними строго, за телефони. Вони кажуть: «Ти жила за Радянського Союзу, зараз не такі діти, не така молодь». Так, я розумію. Я кажу: «Я просто ж для вас бабуся, не мама». Я – людина позитивна, я їх налаштовую, кажу: «Не будьте негативними, що б у вас на душі не було». Я тільки єдине, що – тонкосльоза. Але мене життя змусило. А так я позитивна. І нормальна бабуся. Це моя думка", — каже місцева жителька Наталія Косолап.