За інформацією: Суспільне Полтава.
Учитель та учень у Терешківському ліцеї на уроці курсу «Захист України». Фото: Суспільне Полтава
За його словами, оскільки дисципліна обов’язкова в навчальній програмі, нині учні опановують її з учителями інших предметів. Короткострокові курси для них влаштовують на базі Полтавської академії неперервної освіти. Методист установи Валерій Білоха Суспільному розповів:
"Переважно, це вчителі фізичної культури, які мали досвід служби в армії, вчителі трудового навчання, вчителі історії чи географії. Якщо це тематичний план для дівчат, домедична підготовка з відповідною позначкою, то це жінки (викладають ― ред.), переважно вчителі біології".
Навчання фахівців з курсу «Захист України» на Полтавщині. Фото: Суспільне Полтава
За словами методиста, такі курси проводять у рамках підвищення кваліфікації учителів. Їх мають опанувати усі, хто планує викладати цю дисципліну у школах.
Нині розробили програми тривалістю 30 або 72 години стаціонарного навчання та 120 годин заочної та вечірньої підготовки викладачів. Валерій Білоха повідомив:
"Це і дотичні до основ міжнародного гуманітарного права, історія розвитку українського війська, тактична підготовка, вогнева підготовка, домедична підготовка і основи цивільного захисту".
Учитель Максим Сороковий на уроці курсу «Захист України». Фото: Суспільне Полтава
У Терешківському ліцеї викладачем курсу "Захист України" у старшій школі працює Максим Сороковий. Раніше для дітей був учителем фізичної культури. Суспільному педагог розповів:
"Предмет "Захист України" я почав викладати рік тому. Проходжу курси паралельно, тобто рік займаюся цією діяльністю. Рухова діяльність як на уроках фізичної культури, так і на уроках "Захисту України". Є стройова підготовка, є фізична підготовка. Це все пов’язано".
За 2023-й рік кваліфікацію за курсами для викладання "Захисту України" здобули 140 педагогів області. За словами директора обласного департаменту освіти Євгена Кончаковського, нині потрібно близько 400 фахівців.