За інформацією: Суспільне Полтава.
pexels.com
Інформаційна кампанія "Робота для ВПО: ти потрібен" на Полтавщині стартувала із початку вересня. У рамках проєкту переселенці можуть скористатися послугами з працевлаштування.
Про це розповіла заступниця директора Полтавського обласного центру зайнятості Тетяна Разумова.
Працевлаштування переселенців
Із початку повномасштабного вторгнення на Полтавщині вдалося влаштувати на роботу 1 390 внутрішньо переміщених осіб. Ще 193 людини залучили до тимчасової зайнятості на громадських роботах. У рамках програми "Армія відновлення" вже видали переселенцям понад 1000 направлень на участь у суспільно-корисних роботах.
"Більшість внутрішньо-переміщених осіб мають труднощі щодо працевлаштування через те, що наявні вакансії не в повній мірі відповідають професійному та кваліфікаційному досвіду і рівню освіти. Наші служба зайнятості активно долучається до програм професійного навчання та підвищення кваліфікації ВПО", ― розповіла заступниця директора Полтавського обласного центру зайнятості Тетяна Разумова.
Навчання переселенців
Від лютого 2022 року 94 безробітних переселенця пройшли професійне навчання під замовлення роботодавця та отримали роботу. 182 людини отримали ваучери на здобуття нової робітничої професії. Зокрема, кухар, швачка, зварювальник, кравець.
48 ВПО отримали мікрогранди на створення та розвиток власного бізнесу. Загальна сума – понад 11 мільйонів гривень. Це у рамках урядової програми "єРобота". Ще 182 особи отримали ваучер на навчання.
"Як результат, ці ВПО ще додатково створять робочі місця більше ніж для 120 безробітних осіб, в тому числі з числа внутрішньо-переміщених осіб. будуть створені робочі місця для більше ніж 120 людей. Напрямки в започаткуванні бізнесу різні, це і хлібобулочні вироби, одяг, кераміка, оптова роздрібна торгівля, надання медичних, бухгалтерських послуг, послуг з будівництва і так далі", ― каже заступниця директора Полтавського обласного центру зайнятості Тетяна Разумова.Скільки усього звернулось ВПО в центр зайнятості Полтавщини
Усього від початку повномасштабного вторгнення в Україну до Полтавського обласного центру зайнятості на Полтавщині щодо працевлаштування звернулися майже 7 тисяч переселенців. Найбільше із Харківської та Донецької областей.