На Полтавщині планують посилити охорону навчальних закладів

За інформацією: Суспільне Полтава.

Кнопка швидкого виклику поліції. Фото: Суспільне Полтава

"Якщо в закладі встановлена «тривожна кнопка», економиться дуже багато часу.Одразу виклик передається на диспетчерський пульт і найближчий наряд, як поліції, так і будь-якої організації, яка належить до системи, яка належить до Національної поліції України, він його отримує і виїжджає", — додав директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

Крім цього, рекомендуватимуть встановити металодетектори і турнікети, розповів начальник обласного управління поліції охорони Сергій Запорожець. За словами Євгена Кончаковського, гроші на це мають виділити з державного бюджету.

"Практично вся область охоплена і у всіх навчальних закладах встановлені ці тривожні кнопки, окрім міста Полтави. Ці рішення приймають школи, на жаль, це законодавчо поки не врегульовано і примусити освітні заклади це зробити ми не в змозі", — сказав начальник обласного управління поліції охорони Сергій Запорожець.

Клас безпеки, де працюватиме офіцер безпеки. Фото: Суспільне Полтава

Також за закладами освіти планують закріпити офіцерів безпеки – поліцейських, які відповідатимуть за охорону учасників освітнього процесу. Вони працюватимуть у класах безпеки.

"Офіцер безпеки, в нього функція не лише охорони, він ще вестиме просвітницьку діяльність з учнями. Він пояснить дітям, педагогам про ризики, про небезпеку, про те, як себе поводити", — додав директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

За словами Євгена Кончаковського, нині навчання проходять перші 500 офіцерів безпеки з усієї країни.

Як працює охорона в Розсошенській гімназії

Любов Коновал, охоронниця Розсошенської гімназії. Фото: Суспільне Полтава

Любов Коновал працює охоронницею у Розсошенській гімназії. Жінка розповіла, що металодетекторів у школі немає.

"Ми вже вивчили батьків учнів перших і других класів. Якщо не знаємо, то питаємо, куди вони йдуть. Якщо дитина там – впускаємо, а якщо не можемо, викликаємо вчителя, щоб він спілкувався з батьками", — розповіла охоронниця Розсошенської гімназії Любов Коновал.

"Фінансування здійснюється за рахунок коштів громади. Ми кожного року подаємо потребу по грошах, вони нам виділяють і ми маємо можливість забезпечувати заклад освіти системою охорони. Батьки за це не сплачують", — сказав директор Розсошенської гімназії Євген Яловець.

Новости Украины