За інформацією: Суспільне Полтава.
Укриття полтавського закладу культури, яке готове приймати людей. Фото: Суспільне Полтава
Після перевірки укриттів у Полтавській області виявили, що непридатними для використання є приблизно 15% таких споруд. Про це 17 липня під час апаратної наради повідомив директор департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту ОВА Олександр Чалий.
Який стан укриттів на Полтавщині
Усього в області на обліку перебуває 2508 захисних споруд, із них 40 зареєстрували від 1 червня. Перелік укриттів є на онлайн-карті. Це, зокрема:
- 1381 сховище та протирадіаційне укриття;
- 1127 найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення.
Для визначення стану придатності цих споруд в області влаштували перевірку. Попередня відбулася на початку червня, тоді непридатними виявили близько 20% укриттів. Нині цифра зменшилася до 15,31%.
"На період оглядів було введено тимчасове поняття – "стан придатності". За результатами зазначених оглядів було встановлено, що у Кременчуцькому районі всього 670 захисних споруд, з яких непридатні для укриття наразі 90, що складає 13,43%. У Лубенському районі всього 347 споруд, непридатних 17, що складає 4,9%. У Миргородському районі 542 захисних споруди, з них непридатних 87, що складає 16,05%. У Полтавському районі 949, з яких непридатні 195, це 20,02%", – повідомив Олександр Чалий.
Готове до використання укриття в одному із закладів культури у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава
За його словами, під час цих перевірок комісія не змогла потрапити до 52 захисних споруд, які мають бути відчинені на час повітряної тривоги. Тому перевірку у них не змогли здійснити. Олександр Чалий повідомив:
"На певну кількість об’єктів комісія не потрапила з об’єктивних причин. Це або наявність спецконтингенту, або наявність певного спеціального обладнання, що унеможливлює доступ сторонніх осіб. На деяких об’єктах причина незрозуміла, враховуючи те, що перевірка проводилася повторно двічі".
У яких громадах Полтавщини найбільше непридатних укриттів
Найвищі відсотки від загальної кількості непридатних укриттів у таких громадах регіону:
- Ромоданівська – 66,67%;
- Сенчанська – 63,64%;
- Карлівська – 63,33%;
- Коломацька – 60%;
- Щербанівська – 58,82%.
Модульне укриття, яке облаштували в одній із громад Полтавської області. Фото: Суспільне Полтава
Найбільша кількість непридатних укриттів у громадах:
- Глобинська – 29 непридатних із 85 укриттів;
- Карлівська – 38 непридатних сховищ із 60;
- Кременчуцька – 55 непридатних із 205;
- Полтавська – 59 непридатних із 343;
- Решетилівська – 18 непридатних із 67 укриттів.
Скільки людей вмістять укриття на Полтавщині
Захисні споруди у Полтавській області можуть вмістити 36% населення регіону. Про це під час апаратної наради в ОВА 17 липня повідомив начальник управління ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб.
Підготовка укриття в Опішнянській громаді на Полтавщині. Фото: Суспільне Полтава
Розподіл за районами такий:
- у Миргородському укриття можуть вмістити 49% населення;
- у Полтавському – 36% місцевих жителів;
- у Кременчуцькому – 33%;
- у Лубенському сховища розраховані на 29% населення району.
"Ми зараз працюємо над механізмами, яким чином ми зможемо допомагати головам та керівникам об’єктів приводити в готовність споруди цивільного захисту", – повідомив Володимир Салогуб.
Як сказав під час апаратної наради директор департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту ОВА Олександр Чалий, взяти на облік найпростіші укриття та підготувати до використання неготові споруди мають у громадах та районних військових адміністраціях.