На Полтавщині зросла захворюваність на скарлатину: у чому причина

За інформацією: Суспільне Полтава.

Кількість хворих зі скарлатиною на Полтавщині. Графіка: Суспільне Полтава

"Також це можна пов’язати з тим, що на вулиці холодно, люди більше збираються групами десь у колективах, школах, садочках, і від цього рівень інфікування зростає. Середній показник захворюваності на Полтавщині – 7,7 (близько 8 випадків за тиждень ― ред.). За минулий тиждень зареєстровано 38 випадків", ― каже Олександр Перцевий.

Побільшало хворих і серед пацієнтів центру первинної медико-санітарної допомоги №1 у Полтаві, каже лікарка Оксана Литовченко:

"Протягом останніх місяців стало набагато більше, якщо порівнювати з минулим роком. У нашому закладі за цей рік 86 дітей захворіло на скарлатину. Для порівняння, у минулому році (2022-му ― ред.) було всього п’ять".

Вікторія Роменська з донькою у полтавській лікарні. Фото: Суспільне Полтава

"В осінньо-зимовий період ми намагаємось робити профілактику вітаміном D3, більше часу гуляємо на свіжому повітрі. Надаємо перевагу не торговим центрам, а паркам і свіжому повітрю", ― розповіла мама двох дітей Вероніка Роменська.

Що таке скарлатина, які симптоми та небезпека

Скарлатина— це гостре інфекційне захворювання. За словами епідеміолога Олександра Перцевого, небезпека полягає в ускладненнях, які хвороба може викликати.

"До основних симптомів належать висока температура, загальна слабкість, симптоми загальної інтоксикації. Можливий головний біль, біль у горлі та сухість шкіри. Можливі тяжкі ускладнення, такі як гнійний лімфаденітзапалення лімфатичних вузлів, гломерулонефрит захворювання нирокта ревматизмзапальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією в серцево-судинній системі", ― каже Олександр Перцевий.

Лікарка Оксана Литовченко консультує пацієнтів. Фото: Суспільне Полтава

За його словами, нині щеплень проти скарлатини не існує. У лікуванні хвороби використовують антибактеріальні препарати, розповіла лікарка Оксана Литовченко:

"Через ці ускладнення ми так довго тримаємо дітей (на карантині ― ред.), які, до прикладу, ходять до дитячого садочка. До трьох тижнів ми тримаємо їх на карантині і не випускаємо в садок, тому що протягом трьох тижнів і можуть виявитися ці ускладнення".

За тиждень найбільше пацієнтів зі скарлатиною виявили у Полтавській громаді.

Новости Украины