На ринку «Барабашово» планують будувати житло та офіси

На ринку вже частково демонтували знищені за час війни конструкції.

Ринок «Барабашово» планують перетворити на велике торговельне місто. 

Концерн «АВЕК» завершив розробку концепції відновлення ринку «Барабашово». Реконструкція має розпочатися навесні наступного року. Цікаво, що зараз план відновлення найбільш постраждалого від війни ринку розробляється разом із міською радою.

«На торговельний центр «Барабашово», що серйозно постраждав внаслідок російських бомбардувань навесні — влітку 2022 року, чекає масштабна реконструкція. Концепція відновлення передбачає перетворення «Барабашово» на торговельне місто європейського типу з будівлями торговельного, офісного, житлового та соціально-культурного призначення. Як зазначають у адміністрації ТЦ «Барабашово», концепція реконструкції торговельного центру розробляється у тісній співпраці з харківським міським головою Ігорем Тереховим і відповідними структурами Харківської міської ради та буде інтегрована до загальноміського плану повоєнного відновлення Харкова», — розповіли там.

На території «Барабашово» вже провели демонтаж зруйнованих об’єктів та оцінили завдані збитки. Проєкт нового «Барабашово» наразі перебуває на стадії розробки.

«Він передбачатиме створення на його території комфортного для харків’ян багаторівневого комплексу з торговельним центром, житловими та комерційними зонами, офісами, центрами відпочинку, закладами освіти. каналами, парками, дитячими майданчиками та зонами для заняття спортом. Робота над проєктом іде з урахуванням найкращих сучасних світових розробок у цій сфері. Кінцева мета — створення для «міста майбутнього» надсучасного комплексу європейського типу, що сприятиме перетворенню Харкова на комфортний мегаполіс, який займатиме лідерські позиції в країні за благоустроєм, комфортом для життя та розвитку бізнесу» — пояснили на «Барабашово».

Нагадаємо, у серпні на зруйнованій території ринку розбирали завали та сміття. При цьому там було відкрито багато торгових точок, де можна придбати усі групи товарів.

Наймасштабніша пожежа на «Барабашово» сталася 17 березня після попадання на територію ринку кількох ракет. Незважаючи на те, що сотні магазинів були знищені, наприкінці квітня деякі підприємці повернулися до роботи. 21 липня окупанти обстріляли район станції метро «Барабашово», було троє загиблих і 23 поранених.

Нагадаємо, багато років у власника ринку «Барабашово» Олександра Фельдмана був серйозний конфлікт із міською владою, який розпочався ще за часів мерства Геннадія Кернеса. Наслідком цього протистояння стало будівництво через ринок дороги, через що фактично частину ринку знесли. Дорогу не встигли побудувати до 24 лютого. 

А в липні 2020 року Фельдман навіть подав позов до Кернеса.

Джерело