На Рівненщині діти за місяць виготовили близько 800 окопних свічок на передову

За інформацією: Суспільне Рівне.

Фото: Суспільне Рівне

У Тараканові Дубенського району вихованці гуртка козацько-лицарського виховання Джура виготовляють окопні свічки для військових. До ініціативи діти долучилися майже місяць тому. За цей час зробили близько 800 свічок, частину з яких уже відправили на передову.

Така ініціатива для учасників гуртка не перша.

"Наші гуртківці долучались до різних благодійних акцій, ми проводили різноманітні майстер-класи з гуртківцями, де заробляли гроші для ЗСУ, передавали ці кошти для волонтерів. Дітки приходять. Кожного дня 10-12 діток приходить і до уроків, і після уроків, коли є вільний час. Долучаються жителі села, долучаються вчителі", — розповідає керівниця гуртка Олена Петрук.

Фото: Суспільне Рівне

Жінка додає, що вже отримала перші відгуки українських військових з передової, вони дякують дітям і просять ще виготовляти окопні свічки.

"Зараз ми виготовляємо досить велику партію. Це 300 свічечок для військових. Це безпосередньо військові, яких ми, до речі, не знаємо. Військові звернулися з проханням їм допомогти", — наголошує керівниця гуртка.

Збором матеріалів діти займаються самостійно. Ернест Таберт розповідає, що у пошуках воску звертався до виробників свічок з різних регіонів України, а жерстяні банки безкоштовно надало одне з місцевих підприємств. Їх привезли майже 5 тисяч.

"Вони відгукнулися. Деякі зібрали залишки парафіну, воску та відправили нам. Інші відкрили збір на своїх інстаграм-сторінках, серед своїх підписників та зібрали необхідну суму коштів на закупівлю парафіну", — розповідає вихованець гуртка.

Фото: Суспільне Рівне

Ернест додає, що збирати матеріали, як і виготовляти свічки, не важко. Для скручування картону волонтери використовують унікальний механізм. Його змайстрував тато Ернеста спеціально для виготовлення окопних свічок.

Читайте також

  • На Рівненщині очне навчання відновили понад 70% шкіл
  • Сітки, кікімори, окопні свічки: як переселенці на Рівненщині допомагають ЗСУ
  • Отримав мікрогрант у 18 років: на Рівненщині студент відкрив власний цех

Ми у Twitter

Новости Украины