На Росію чекає економічна руйнація, – глава МВФ

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що економічні перспективи Росії після 2023 року «досить руйнівні».

«Коли ви берете наші прогнози на середньострокову перспективу, вони означають, що економіка Росії скорочується, принаймні, на 7%», — сказала Георгієва в інтерв’ю CNN.

У січні МВФ прогнозував, що економіка Росії зросте на 0,3% цього року та на 2,1% наступного. Це набагато оптимістичніше, ніж останні прогнози як Світового банку, так і Організації економічного співробітництва та розвитку.

Аналітики нерухомості кажуть, що ринок житла в Росії знаходиться на американських гірках. По-перше, ціни підскочили, оскільки домовласники прагнули забезпечити свої заощадження, коли наставали штрафи.

Потім вони впали, оскільки десятки тисяч росіян виступили проти конфлікту та турбувалися за своє майбутнє. Президент Путін наполягає, що Росія витримує західні санкції. Доморощений бренд замінив McDonald’s, а супермаркети пропонують напої російського виробництва, щоб замінити іноземні бренди, такі як Coca Cola, яка залишила Росію минулого року.

Тим не менш, економіка Росії стикається з зростаючими проблемами, оскільки Захід — через рік після початку конфлікту — будує свою програму санкцій з 10-м пакетом ЄС. Сотні іноземних компаній пішли, залишивши по собі порожні торгові центри, тоді як інфляція, що становить близько 12 відсотків, підірвала купівельну спроможність російської заробітної плати.

Джерело

Новости Украины