За інформацією: Суспільне Чернівці.
На геопорталі Чернівців запрацює розділ про охорону культурної спадщини. Він міститиме інформацію про усі понад 700 об'єктів культурної спадщини, які є у Чернівцях, а також правила поведінки з ними.
Про це під час презентації модуля геопорталу сказала начальниця міського управління охорони культурної спадщини Вікторія Діденко.
За її словами, до об'єктів культурної спадщини потрібен підхід задля їх збереження. Тому щодо кожного додадуть фото, опис та режими їх користування.
"Цей розділ дає можливість поширити інформацію серед жителів і гостей міста, серед користувачів об'єктів культ спадщини. Портал буде зазначати охоронні зони міста, зони об'єктів археологічної культ спадщини. Є обмеження на цих територіях щодо господарської діяльності", — каже Діденко.
Розділ про охорону культурної спадщини додали на геопортал міста — map.city.cv.ua/cultural-heritage. Водночас наповнювати планують поступово, каже Діденко.
З 2017 року з Чернівецькою міською радою працює Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) й надає інструменти для боротьби з корупцією й захисту культурної спадщини.
"Наразі ми маємо вже шість модулів геопорталу, які містять багато інформації аж до ландшафтів, і ми сподіваємося, що зможемо імплементувати це в Чернівцях", — каже керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен.
Раніше Суспільне Чернівці розповідало, що для того, аби зберегти історичні будинки у Чернівцях, їм потрібно надати статус пам'ятки. За останні півтора року жоден будинок не отримав такого статусу. Чому так трапилось та чи будуть змінювати ситуацію:
Читати ще
Читати ще «У реєстрі пам’яток — помилково». Стало відомо, чи зберігатимуть частину обваленого будинку на Руській, 6 у Чернівцях