«На своєму місці»: на щит «Батьківщини-мати» встановили український тризуб (фото, відео)

тризуб, герб, батьківщина-мати, київ, декомунізація Фото: Олександр Ткаченко / Facebook | Демонтований герб СРСР залишиться у Національному музеї історії України у Другій світовій війні

Екскерівник Мінкульту Олександр Ткаченко подякував усім причетним до реалізації історичного проєкту. Остаточні роботи планують завершити до Дня незалежності України.

Related video

На щит монумента «Батьківщина-мати» встановили український герб. Про це повідомив кореспондент медіа «Телеграф».

За даними ЗМІ, спочатку роботи з встановлення тризуба планували на вечір 5 серпня, але на заваді стали вітряна погода та несправність обладнання. Герб України доповнив «Батьківщину-мати» лише зранку 6 серпня.

Fullscreen Фото: Олександр Ткаченко / Facebook Fullscreen Фото: Телеграф Fullscreen Фото: Телеграф Fullscreen Фото: Телеграф Fullscreen Фото: Телеграф Fullscreen Фото: Телеграф Fullscreen Фото: Телеграф Fullscreen Фото: Телеграф

На подію відреагував у соцмережах колишній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Це сталось! Український тризуб на своєму місці. Це був складний, відповідальний, історичний проєкт. Дякую всім, завдяки кому це сталось — донори, проєктанти, будівельники, скульптор, працівники Музею Війни, всі, хто вболівав за ці зміни та підтримував», — написав він.

Ексголова Мінкульту зазначив, що остаточні роботи мають завершити до 24 серпня — Дня незалежності України.

Декомунізація «Батьківщини-мати»: що вже відомо

Нагадаємо, 1 серпня у Києві завершили демонтаж герба СРСР з монумента «Батьківщини-мати». Повідомлялось, що радянський символ планують залишити в музеї.

5 серпня робітники розпочали встановлення тризуба. Герб України підняли на 24 метри, після чого роботи перенесли на 6 серпня. У Мінкульті зазначали, що символ має розмір 4,5 на 7,5 метра та важить 450 кілограмів.

Раніше, 29 липня, гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук заявив, що монумент «Батьківщина-мати» перейменують на «Україна-мати». Відповідне рішення ухвалили на засіданні Вченої ради музею.

Новости Украины