Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА, було прийнято рішення щодо запровадження більш жорстких заходів під час дії адаптивного карантину на території Сумської області.
«Ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину. Однак загрози від вірусу не стали меншими. Ситуація потребує особливої уваги», – зауважив Сергій Банніков.
Задля унеможливлення поширення коронавірусної хвороби на Сумщині та приймаючи до уваги фактичний стан епідемічної ситуації на території області на період дії карантину:
- забороняється перебування громадян в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті, закладах торгівлі, на ринках та інших громадських місцях без вдягнених засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок, що закривають ніс та рот, у т.ч. виготовлених самостійно;
- рекомендується також припинення діяльності закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності після 22 години;
- жителі Сумщини не повинні перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, та самовільно залишати місця самоізоляції;
- на Сумщині поки що не будуть функціонувати дитячі заклади оздоровлення та відпочинку;
- забороняється також проведення масових культурних, культурно-розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів, діяльність музеїв та історико-культурних заповідників, театрів, концертних організацій, філармонії, художніх (мистецьких) колективів за участю більше однієї особи на 5 кв. м. площі будівлі або території (на відкритих майданчиках), де проводяться такі заходи;
- здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень на всіх видах міського, приміського, міжміського та міжобласного автомобільного транспорту, в електричному (тролейбус), залізничному транспорті можливе лише у кількості пасажирів, що не перевищує кількість місць для сидіння.
Відповідальність за забезпечення водіїв (провідників, кондукторів) засобами індивідуального захисту органів дихання, антисептиками для обробки рук, дезінфекційними засобами та обладнанням для проведення обробки салонів транспортних засобів та контроль дотримання протиепідемічних заходів працівниками та пасажирами покладається на перевізників.
За результатами наради заступник голови облдержадміністрації Сергій Банніков рекомендував керівникам органів місцевого самоврядування створити постійно діючі мобільні груп з залученням працівників Головного управління Національної поліції в Сумській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області, представників місцевих ЗМІ для моніторингу дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину та у разі їх порушення вживати відповідних заходів реагування до порушників відповідно до норм законодавства.