Найдавніше озеро Україні знаходиться на Сумщині! Ним вважається Шелехівське озеро, утворене ще за часів льодовикового періоду. Про це пише Відділ промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації.
З висоти пташиного польоту озеро нагадує розігнуту підкову із «зеленою цяткою» острівця посередині. На берегах ростуть берези, верби, вільхи, вздовж яких можна знайти ожину, малину. Площа озера невелика – усього 7 гектарів.
Вода в ньому чиста, прозора та дуже холодна, яка на п’ятиметровій глибині ніколи не прогрівається. Поруч в лісу, разом з дубами, ростуть груші, клени, акації та сосни. Північний берег озера, до якого пробиваються численні джерела, називають Гузирем. За невеликим ярком — залишки садиби поміщиків Селиховських, з якими пов’язують назву озера. Сотник Селехівський з’явився в цих краях в середині 17 століття разом із козаками-переселенцями з Правобережжя.
За переказами старожилів, місцева джерельна вода допомагає від багатьох недуг та додає неабиякої сили туристам під час подорожей.
фото: ZMIST UA
В цих місцях можна побачити стежки, якими ходять дикі кабани, бобри,створюють природні бар’єри, загати, якими регулюють рівень озера. В північній його стороні більше водиться чистоводна риба: окунь, щука, линок, в південній домінує червоний карась та в’юн. Можна порибалити поплавковою вудкою.
Для насолоди краєвидами є невеликий островок з альтанкою і лавками, до якого веде місточок. Також туристам можна розміститися в наметі і насолодитись усамітненням з природою.
Доїхати до Шелехівського озера можна автодорогою Н07, яка веде з Києва до Сум. За Ромнами, біля села Штепівка, повернути на дорогу місцевого значення Т1906 в бік села Межиріч. Далі, на в’їзді в Межиріч треба повернути ліворуч, на північ, а через півтора кілометри – на ґрунтову дорогу, яка й приведе до потрібного місця. GPS-координати: 50.714464, 34.502572.
Гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення Шелехівське озеро. розташоване географічно на території Межиріцької сільської ради Лебединського району Сумської області. Довкола нього мальовнича природа гідрологічного заказника місцевого значення «Шелехівський».