На території оборонного комплексу костелу Св. Трійці у Соколівці влаштують екоакцію

У суботу, 5 вересня, усіх охочих запрошують на V Акцію з прибирання й впорядкування території оборонного комплексу костелу Св. Трійці, що у селі Соколівка на Львівщині. Костел розташований на території Жидачівського району, недалеко від міста Бібрка.

Як передає 032.ua, подію організовує львівська ГО «КонтрФорс». Усім волонтерам забезпечать доїзд до місця події, рукавиці для прибирання та пакети, частково реманент для прибирання, перекус і солодощі, подарунки для найактивніших. В умовах адаптивного карантину екоакція пройде на відкритому повітрі з дотриманням соціальної дистанції й маскового режиму.

Місце розташування костелу

«Уже традиційно восени ГО «КонтрФорс» запрошує всіх бажаючих приєднатися до Акції прибирання території оборонного комплексу костелу Св. Трійці в Соколівці. Здавалося б, пройшовши величезну кількість кабінетів чиновників й зрозумівши їхню байдужість і бездіяльність, нам варто було б зупинитися. Проте ми щиро переконані, що навіть незначною участю, як, до прикладу, Акціями прибирання утримуємо унікальний комплекс костелу Св. Трійці кінця XVI ст. в інформаційному полі й гуртуємо довкола нього щороку нових людей. Саме завдяки ним наша культурна спадщина ще має шанс на життя», — розповіла представниця громадської організації, Анна Легедза.

Зареєструватися волонтером можна за посиланням. Реєстрація волонтерів триватиме до 1 вересня включно. Більш детальну інформацію опублікують згодом на сторінці події у фейсбуці.

Довідково: Костел Святої Трійці розташований у селі Соколівка (раніше — Сенява) у Жидачівському районі Львівської області. Перша згадка про сакральну споруду із оборонними фортифікаціями датується 1593 роком, але територія досі не охороняється державою та не вважається пам’яткою. Час будівництва костелу пов’язують із наданням Сеняві міського права у 1558 році.

Костел у Соколівці, фото зі сторінки події у фейсбуці

Про оборонні споруди в Соколівці відомо ще менше: до наших днів збереглися лише сліди валів оборонного двору. Відомо, що 1648 року костел спалили козаки. У часи СРСР споруду закрили та перетворили на гараж сільгосптехніки, яку утримували на колишньому цвинтарі костелу. У 1990-х розпустили колгосп і будівля залишалась покинутою в аварійному стані: замокли склепіння, і в 2000-х дах завалився. Стіни біля вежі також вкрилися тріщинами, що загрожує існуванню костелу як такого.

Читайте також: Хто такий Памво Беринда і які таємниці приховує вулиця Львова, названа на його честь, — ВІДЕО

Источник

Новости Украины