На Тернопільщині минулого року пролікували майже 300 дітей хворих на рак

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Даринці діагностували лейкоз. Фото: Суспільне Тернопіль

Матір з дитиною у лікарні. Фото: Суспільне Тернопіль

"Дуже приємний колектив, лікарі. Ми задоволені на всі 200%. Нам багато хто казав, чому ви сидите в Тернополі, їдьте кудись дальше, наприклад, в Київ, бо туди багато хто їде лікуватися з такою хворобою. Тому що це не простий грип і люди починають панікувати, що це не вилікується, що тут не професіонали. Але я можу сказати протилежне. Тут дуже хороші лікарі: розумні, професійні", — розповіла мама дівчинки Олена Врищ.

Олена Врищ. Фото: Суспільне Тернопіль

Зараз за її словами, все відносно добре.

"Перший курс лікування ми вже пройшли по протоколу, починається в нас другий курс лікування. Дитина нормально себе поводить, грається. Зовні навіть не скажеш, що вона захворіла такою важкою хворобою".

Олена та Даринка. рак терн

Олена каже, лікування доньки безкоштовне.

"Зараз ми 4 дні в нас є процедура, 3 дні ми відпочиваємо. Загалом лікування: хімія, капання йде 9 місяців, ми повинні бути тут. Найголовніше, що воно лікується і добре, що тут нам близько додому, що не треба десь далеко їхати".

Мама обіймає свою дитину. Фото: Суспільне Тернопіль

Окрім Дарини, в онкогематологічному відділенні лікують ще 17 дітей віком від кількох місяців до 18 років, повідомила завідувачка відділення Людмила Рудько.

"Ми отримуємо за державними програмами препарати, лікарські засоби, які є досить ефективними і в забезпеченні вони на 100%. Те, що не вистачає, нам допомагають волонтери, щоб закупити дітям, що не входить в національний перелік".

Завідувачка відділення Людмила Рудько. Фото: Суспільне Тернопіль

Онкогематологічне відділення. Фото: Суспільне Тернопіль

Один із фондів, який допомагає з ліками для онкохворих дітей, — "Таблеточки". Представниця фонду Юлія Ноговіцина розповіла в ефірі "Суспільне. Спротив", що під час повномасштабної війни люди частіше звертаються до них за допомогою. За минулий рік допомогли понад 1500 дітей в усіх регіонах України, а також тим, хто виїхав за кордон.

"Держава фінансує закупівлю ліків, але певний обмежений перелік. На жаль, дітям потрібний ширший перелік ліків і коли виникає така потреба, яку не задовільняє держава, родини або вимушені купувати такі ліки самостійно, або звертатися до благодійних фондів. На разі у нас в "Таблеточках" допомога ліками, медикаментами є одним із найбільш ресурсозатратних напрямків, який вимагає найбільше наших інвестицій. За минулий рік, якщо рахувати те, що ми надали лікарням і те, що ми надали родинам, то це близько 80 мільйонів гривень. Потреби збільшилися через те, що люди втратили роботу, люди внутрішньо переселені, відбулося падіння в цілому економічного статку і якщо раніше до нас зверталися з більшими потребами, то зараз отримуємо іноді запити на допомогу продуктами або допомогу на прожиття. Це те, з чим раніше ми не стикалися".

Юлія Ноговіцина. Фото: Суспільне Тернопіль

15 лютого — Міжнародний день онкохворої дитини. Його відзначають з метою підтримки дітей, які борються з онкологічними захворюваннями, а також їхніх сімей.

Онкогематологічне відділення. Фото: Суспільне Тернопіль

Новости Украины