За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
У Вінниці госпіталізували 111 людей з підтвердженим діагнозом на гепатит A, серед них — 22 дитини. 15 випадків підтвердили за останню добу. Ще 6 пацієнтів перебувають під медичним наглядом та очікують на підтвердження діагнозу. Перший спалах гепатиту A в області був зареєстрований 16 жовтня.
Про це Суспільному розповіла заступниця директорки департаменту охорони здоровʼя та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко.
Що відомо про гепатит A
Гепатит A — це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту A передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.
У департаменті також пояснили вінничанам, як вберегти себе від цієї недуги. Окрім того, що пити лише кип’ячену воду, дотримуватись правил особистої гігієни, добре мити фрукти й овочі перед їх вживанням.
Також фахівці департаменту зазначають, що інкубаційний період гепатиту A зазвичай триває 14–28 днів, а серед основних симптомів спостерігаються:
- виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
- підвищення температури тіла;
- втрата апетиту;
- діарея;
- блювота;
- неприємні відчуття в животі;
- важкість у правому підребер’ї;
- потемніння сечі;
- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) – буває у 70% дорослих людей.
Через спалах гепатиту А на Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію. В регіоні посилюють протиепідемічні заходи. Випадки захворювання на гепатит А зареєстрували у п'ятьох районах Вінниччини. Зокрема, у Могилів-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині.
Наразі визначено щонайменше 4️ можливих фактори, які вказують на джерело інфекції. Лікарі-епідеміологи Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб та групи оперативного реагування Центру громадського здоровʼя обстежують ринки та підприємства з виготовлення продуктів масового споживання, молочної продукції, обʼєкти централізованого водопостачання та підприємства, які забезпечують продаж питної води і її розвезення містом.
Також в області триває дезінфекція громадського транспорту, вакцинація медиків, лікарів екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоров’я. Мобільні бригади почали щеплення близького оточення пацієнтів з підтвердженим діагнозом, зокрема сімей які проживають спільно або близьких, з ким контактували напередодні захворювання.