Потяг київського метро. КМДА
У столиці 19 червня оголосили набір охочих навчатися на курсах машиністів електропоїздів для київського метро. На цей час надійшло понад 450 заявок від претендентів здобути нову професію, близько половини з них — жінки.
Про початок опрацювання анкет інформує КП "Київський метрополітен" на своїй сторінці у Facebook.
Наразі прийом заяв на курси машиністів і машиністок призупинили, хоча він мав тривати до 19 серпня.
У пресслужбі "Київського метрополітену" уточнили Суспільному, що з-поміж тих, хто висловив бажання пройти навчання і возити пасажирів метро, орієнтовно 50% жінок. Утім кількість студентів обмежена, у групі одночасно можуть навчатися 30 людей.
Курси машиністів стартують 2 вересня і триватимуть 26–28 тижнів. Програма підготовки складається з теорії і практики. Під час навчання слухачі отримуватимуть стипендію (заробітну плату): орієнтовно 8000–8500 грн/місяць.
Транспортне підприємство обіцяє для майбутніх машиністів електропотягів зарплату в сумі, орієнтовно, 28 тис. грн, а також офіційне працевлаштування, соцпакет, можливість додаткового навчання, позмінний графік роботи.
У "Київському метрополітені" зазначили, що на підприємстві нині є багато інших ваканцій. Ознайомитися з ними можна на сайті метрополітену.
Що відомо про вакансії в київському метро
Наприкінці травня цього року в столичній підземці анонсували збільшення інтервалів руху поїздів через "гострий дефіцит" фахівців робітничих професій.
Метрополітен заявив про брак машиністів електропоїздів, електромеханіків, а також токарів і слюсарів. Серед причин дефіциту кадрів назвали частково вимушену міграцію, специфіку професій і мобілізацію працівників метро у ЗСУ.
Пізніше керівник метрополітену Віктор Вигівський поінформував, що в київську підземку йдуть працювати жінки на різні спеціальності.