За інформацією: Суспільне Чернівці.
Поіменне голосування за формування Наглядової ради Центральної клінічної лікарні Чернівців. Скріншот/Чернівецька міська рада
На думку Брус, така рада потрібна, аби прозоро приймати рішення при лікарні, яка є кластерною. Її утворили з чотирьох медзакладів“Міська лікарня №1”; “Міська клінічна лікарня №3”; “Міський клінічний пологовий будинок”; “Міська клінічна лікарня №4”. Про це йдеться на сайті лікарні..
"Це величезне фінансування щодо надання послуг НСЗУ і, відповідно, величезні видатки, якими сьогодні керує тільки генеральний директор", — каже Брус.
Водночас 8 липня міський голова Роман Клічук наклав вето на рішення сесії. На пресконференції 4 червня Клічук говорив, що створення наглядових рад є обов'язковою умовою для контрактування з НСЗУ, тому такі ради потрібні у кожному медзакладі. Водночас термін для цього – не пізніше 90 днів після закінчення воєнного стану.
"Тобто однозначно ми змушені це зробити. […] Це не рішення депутатів, це рішення уряду, але по структурі прийняття рішення це не депутати приймають, а виконком як виконавчий орган", – казав міський голова.
Скріншот розпорядження щодо ветування рішення сесії про Наглядову раду. Чернівецька міська рада
Чому депутати не подолали вето
16 липня депутати збиралися на позачергову сесію міськради. Єдиним рішенням у порядку денному було про формування конкурсної комісії для обрання членів Наглядової ради Центральної лікарні.
На засіданні тричі голосували, щоб зібрати кворум. Під час останнього голосування зареєстрували 16 депутатів, ще 24 – були відсутніми. Цього було недостатньо, аби сесія відбулася.
Зокрема, у повному складі не було фракції "Єдина альтернатива". У коментарі Суспільному голова фракції Валентина Радчук свою відсутність пояснила тим, що була у відрядженні. Про інших депутатів фракції сказала, що у них є основне місце роботи й вони не можуть ігнорувати посадові обовʼязки там.
Загалом до створення наглядової ради при Центральній міській клінічній лікарні Радчук ставиться позитивно, бо це — "гарний інструмент". Депутатка вважає, що такі ради потрібно створити при всіх медичних та комунальних закладах міста.
"Але потрібно це робити у законний спосіб, відповідно до закону про наглядові ради", — каже Радчук.
З шести депутатів фракції "Європейська солідарність" був присутнім тільки Василь Максимюк.
"Якщо законодавець надав право робити наглядові ради, значить це правильна інституція і вона повинна бути. Єдине, це не має бути вибірковість, наприклад, в одній комунальній установі. Але враховуючи, що законодавець дав таке право органам самоврядування, то я вважаю, що ним потрібно користуватись", – каже Максимюк.
У коментарі Суспільному голова фракції "Європейська солідарність" Сергій Бостан розповів, що не був на засіданні через зайнятість.
"Ми це питання розглядали на сесії. Голосування продемонструвало моє ставлення", – каже Бостан. Тоді депутат "не голосував".
Для подолання вето потрібно було зібрати 29 голосів, розповіла Суспільному депутатка Яна Брус. Тепер вона планує пропонувати проєкт рішення на розгляд найближчого засідання виконкому.
Перелік депутатів, які прийшли та які були відстуніми на позачерговій сесії. Скріншот/Чернівецька міська рада
Читати ще
Читати ще
Повноваження секретарки Чернівецької міськради Кирилюк можуть достроково припинити: що відомо
Читати ще
Начальник Чернівецької ОВА, який очолює штаб «Слуг», ймовірно, міг впливати на ТЦК, щоб депутата облради не мобілізували
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]