За інформацією: Суспільне Полтава.
Фото: Суспільне Полтава
У Полтаві 22 липня відкрили модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Нині туди заселили перших мешканців, а це понад 80 людей. Про це на відкритті розповів начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. Модульні конструкції отримали як гуманітарну допомогу з Польщі та Великої Британії. А облаштували тимчасове житло для переселенців на території одного з обласних медзакладів.
Що відомо про будівництво модульного містечка
Модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб облаштували на території одного з обласних медзакладів на околиці Полтави. Тут на площі понад півтора гектара розмістили 240 модулів, два дитячих та один спортивний майданчики, також – чотири дерев’яні альтанки. Нині до модульного містечка заселили вже понад 80 людей. Загалом, на поселення подали понад чотири сотні заявок, каже Дмитро Лунін.
Пральна кімната у модульному містечку. Фото: Суспільне Полтава
"Є вже 200 осіб, які погодились і на наступному тижні переїжджають. У когось закінчується договір оренди, там, де вони знаходяться, збирають речі і планують переїхати. Загалом, якщо в кожну кімнату поселити по чотири особи, це модульне містечко розраховане на 528 осіб. Тут забезпеченість повна для людей, які проживають, для людей, в яких є діти, і саме головне, для людей з інвалідністю, вся мобільність врахована. Є аптечні пункти, за 300 метрів зупинка, звідки можна дістатися до центру міста, поруч 800 метрів є садочок, 1200 метрів школа", — каже начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Модульні конструкції отримали як гуманітарну допомогу з Польщі та Великої Британії, говорить Рафал Дзєнцьоловський.
Майданчик на території модульного містечка. Фото: Суспільне Полтава
"Фундація міжнародної солідарності мала гарні контакти із амбасадою Англії в Польщі. Участь британців полягала у фінансуванні. Сторона Польщі забезпечувала перевезення, адаптацію та встановлення всіх необхідних речей. Період гарантії на ці контейнери є близько 20 років", — говорить голова правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцьоловський.
Як розповів Дмитро Лунін, на встановлення та облаштування будинків, впорядкування території модульного містечка витратили майже 42 мільйони гривень з обласного бюджету. Житимуть тут люди безплатно.
Кухня у модульному містечку. Фото: Суспільне Полтава
"Я була, я щиро кажу, не великим апологетом модульних містечок. І, до речі, залишаюсь. Але цей випадок, це виняток. Це хороший виняток, коли я бачу, що є доступність до інфраструктури, дітей можуть віддати в садочок, дітей можуть віддати в школу. Це дійсно масштабний допрацьований проєкт. Враховані усі помилки інших регіонів і це дуже правильно, бо десь недопрацювали, то не варто множити помилки, а варто вийти з уже кращою пропозицією", — каже міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.