«Наші сіточки збережуть чиєсь життя чи техніку»: як у селі на Вінниччині люди підтримують захисників

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Маскувальні сітки. Суспільне Вінниця

Про це Суспільному розповіла директорка будинку культури Надія Колесник.

За її словами, село Дерешова — найбільше в старостинському окрузі і єдине, де є сільський клуб. Третій рік поспіль тут замість репетицій та концертів збираються волонтери.

"До 22 року життя в будинку культури вирувало. В нас є ансамбль “Любисток”, з яким ми завжди брали участь у масових заходах, фестивалях. Після 2022 ми зосередилися на цій роботі. За будь-якої погоди, температури наші дівчата приходять і працюють. Холодно в руки, то працюють в рукавицях. Якщо змерзли в ноги – стають на пінопласт. Якщо не вистачає світла, то ми вмикаємо ліхтарики і при ліхтарях працюємо, бо треба виконати замовлення і відправити хлопцям", — розповіла Надія Колесник.

Волонтерки пакують енергетичні батончики. Суспільне Вінниця

Староста села Віктор Семенюк розповів нам, що матеріали для виготовлення необхідного для захисників дерешівчани збирають всією громадою, допомагають колишні жителі села, організовують благодійні ярмарки.

"Це і спонсорські, це і централізовано через відділ культури селищної ради. Також наші колишні жителі, які проживають за кордоном теж велику кількість привозили основи. Налагоджена співпраця із благодійним фондом “Зерно добра” Київської області Кагарлицької громади. Там один із керівників цього фонду є вихідцем нашого села", — сказав Віктор Семенюк.

Енергетичні батончики. Суспільне Вінниця

Зараз волонтери виготовляють 181 сітку, розповіла бібліотекарка Таїсія Лепецька.

"Замовлення зараз на Харківський напрямок, на Донецький. Така темна сітка. Воно ніби не осінь і не зима. Зараз болото — така погода. Є замовлення на такі сітки. Вже ми готували білі сітки. То також є замовлення. Білу тканину позносили люди, щоб ми добавляли. На сьогодні в нас уже сплетено близько дев'яти тисяч квадратних метрів. Працюємо щодня, без вихідних, без святкових", — сказала Таїсія Лепецька.

Жінка до клубу ходить щодня. Вона розповіла, що її син став на захист Батьківщини з перших днів повномасштабного вторгнення.

"Холодно, але не холодніше, як нашим хлопцям в окопі. Бо я знаю, як ніхто. З перших днів війни в мене син повернувся з-за кордону і став на захист нашої Батьківщини. І до теперішнього часу він на гарячих напрямках. Спочатку був на Запорізькому, а зараз на Куп’янському, тому працюємо, бо знаємо, що наші сіточки збережуть чиєсь життя чи техніку", — розповіла жінка.

Енергетичні батончики. Суспільне Вінниця

Серед волонтерів — Наталя з донькою Оленою. До Дерешової приїхали з Херсонщини в травні 2024. Доплетіння сіток вони долучилися нещодавно.

"Там сильно бомбили, ми були поранені. Що я, що донька — мусили виїздити звідти. В доньки ще маленька дитина в перший клас, чоловік воює. Від хорошого не тікають. Залишили все. Приїхали. Люди допомагали: і посуд, і продукти. Зараз стали на біржу, потихенько відновлюємось. Приходимо допомагаємо дівчатам, щоб хоч якось відволіктись. Люди дуже добрі, хороші", — розповіла Наталя.

Сергій Храпко робить окопні свічки. Суспільне Вінниця

У фоє клубу Сергій Храпко виготовляв мобільні буржуйки й окопні свічки до них. Чоловік розповів, що приходить сюди двічі на тиждень.

"Зараз ми виготовляємо свічки для бліндажів. Хлопці попросили. Є замовляють менші свічки. Це від кукурудзи в окопі хлопці гріються. Вона гріє три години. Важлива набивка картону. Чим більше картону, то вона буде довше горіти. Але не сильно набивати, бо буде диміти", — розповів Сергій Храпко.

Розпалювачі для оборонців. Суспільне Вінниця

Дружина Сергія — Антоніна — виготовляла розпалювачі.

"Розпалювач горить до 15 хвилин. Якщо кинути пару штук, то на ньому можна нагріти чашку чаю. Ми багато робимо розпалювачів. Вже відправили до двох тисяч розпалювачів. І на Запорізький напрямок повідправляли, і на Харківський. Того року я дивилася по інтернету, кому відправляти, а в цьому році мені самі пишуть, що треба.Я орієнтувалась на свого сина. Коли їм було холодно, коли він був в окопах, то я вирішила робити ці. І дівчата мене підтримали, і мене запросили до клубу. Всі сюди приходять і допомагають", — розповіла Антоніна.

Окопні свічки. Суспільне Вінниця

Допомогу дерешівчани відправляють на фронт, де Батьківщину боронять їхні односельці та рідні, розповіла місцева мешканка Любомира Паляничко. Зараз пакують партію енергетичних батончиків.

"Ми вже виготовили до тисячі таких енергетичних батончиків. То по 250, то 230 — скільки треба людям. Ось ця крайня партія поїде до хлопчика з нашого села на Покровський напрямок", — сказала Любомира Паляничко.

Енергетичні батончики. Суспільне Вінниця

Поки волонтери працюють, то співають, бо вірять, що незабаром повернуться і до концертів.

Я думаю, коли закінчиться війна, вона закінчиться швидко, то наше село повернеться до звичного життя, основної роботи, і наша сцена засіяє", — сказала Надія Колесник.

Новости Украины