Під час переговорів України та Сполучених Штатів у Саудівській Аравії представники Америки «сприйняли наші пропозиції». Українська делегація запропонувала три перші кроки – і делегація США прийняла їх.
Відео дня
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час звернення до країни з підсумками 11 березня. Голова держави послався на наданий йому звіт нашої делегації про зустріч з американською командою.
«Україна готова до миру. Свою готовність припинити війну чи продовжувати війну повинні показати в Росії. Настав час для повної правди«, – зазначив голова держави.
Україна запропонувала три основні моменти. Це «тиша в небі» – ракети, бомби, далекобійні дрони, «тиша на морі» й «заходи встановлення довіри до ситуації» – це звільнення полонених. Американська «сторона розуміє наші аргументи і сприймає наші пропозиції», уточнив Володимир Зеленський.
Своєю чергою з американської сторони пролунала пропозиція «зробити перший крок одразу далі» – на 30 днів встановити повне припинення вогню по всій лінії бойових зіткнень.
«Не тільки щодо ракет, дронів і бомб, і не тільки в Чорному морі, а також по всій лінії фронту. Україна сприймає цю пропозицію, ми вважаємо це позитивним, ми готові зробити такий крок», – підкреслив президент України.
Зараз, як уточнив Володимир Зеленський, Сполучені Штати Америки «мають переконати Росію зробити це«.
«Тобто ми погоджуємось, і якщо «рускіє» погодяться – у той момент тиша запрацює», – зазначив український президент.
Причому під час переговорів також обговорювали американську військову допомогу Україні.
«Є готовність Америки відновити оборонну допомогу Україні, також допомогу розвідданими», – додав Володимир Зеленський.
Як повідомляв OBOZ.UA, сьогодні у Джидді, Саудівська Аравія, стартувала зустріч представників України та США на високому рівні. Делегації обговорюють можливу угоду щодо припинення війни з Росією, розвиток двосторонніх відносин і не лише. Напередодні у Вашингтоні висловили оптимістичні прогнози щодо цього діалогу, в Києві теж зазначили, що очікують від нього результату в питанні і наближення миру, і продовження підтримки.
У Саудівській Аравії відбудеться і зустріч представників США та Росії. Конкретний список учасників поки не розголошується, однак відомо, що від Вашингтона на них буде держсекретар Марко Рубіо, який сьогодні зустрічався з представниками Києва.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!