Наступний саміт НАТО пройде за 25 км від кордону Білорусі: анонс від Столтенберга


Наступний саміт НАТО пройде за 25 км від кордону Білорусі: анонс від Столтенберга

Вільнюс (скриншот Drone Profs)

Наступний саміт Північноатлантичного альянсу заплановано на 11-12 липня 2023 року у столиці Литви. Про це повідомив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Він підкреслив, що союзники зіткнулися «з найскладнішим і непередбачуваним безпековим середовищем з часів холодної війни».

«Зустріч у Вільнюсі надасть главам держав та урядів країн НАТО можливість узгодити подальші кроки щодо зміцнення нашого стримування й оборони та розглянути питання про значне збільшення витрат на оборону, а також продовжити нашу підтримку України«, – зазначив Столтенберг.

За словами генсека НАТО, «в епоху зростальної стратегічної конкуренції» трансатлантичний зв’язок між Європою та Північною Америкою в межах НАТО «як і раніше, має важливе значення для безпеки нашого мільярда громадян».

Спеціально для східного флангу Альянсу він зазначив, що Литва є «життєво важливим союзником», і як країна, яка розміщує багатонаціональну бойову групу, вона «допомагає забезпечити сильне стримування і захист для всього Альянсу».

Минулий саміт відбувся наприкінці червня 2022 року у Мадриді. Президент Зеленський у зверненні до саміту сказав, що політика відчинених дверей НАТО «не має нагадувати старі турнікети київського метро».

  • Столтенберг очолює Альянс із 1 жовтня 2014 року. У березні 2022-го його повноваження продовжили на рік – до 30 вересня 2023 року.
  • 5 листопада New York Times назвав п’ятьох потенційних кандидатів на посаду генсека НАТО.
  • Підсумки саміту НАТО через місяць після повномасштабного вторгнення РФ до України: 11 ключових заяв та рішень.

Читайте також: Резніков: Ми опанували більше зброї Заходу, ніж деякі в НАТО. Залишилися танки та літаки

Джерело