НБУ прогнозує зменшення інфляції до 18,6%

КИЇВ. 1 березня. УНН. Згідно з прогнозами Національного банку України, до кінця 2023-го  інфляція складатиме 18,6% у порівнянні з 26,6% минулого року. Втім, ці показники можуть змінюватися, пояснив член Ради НБУ Василь Фурман під час брифінгу, передає УНН.

Цитата

«Будь-які прогнози зараз робляться, буквально, в умовах високого рівня невизначеності. Це говорить про те, що прогноз може змінюватися у той чи інший бік — або покращуватися, або, при песимістичних сценаріях, погіршуватися. Маємо на сьогодні базовий сценарій, і прогноз по інфляції Нацбанку наступний: минулого року інфляція була 26,6%, на кінець цього року становитиме 18,6%, у 2024-му — 10,4%, 2025-му — 6,7%. Це позитивний тренд щодо прогнозу», — повідомив експерт.

Деталі

Фурман відзначив, що позитивно на гривню впливають золотовалютні резерви України. Він додав, що чим менші вони будуть — тим гірше для української валюти, і навпаки.

«У 2022 році наші резерви були 28,5 мільярдів доларів, у 2023 році прогнозуємо 27 мільярдів, 2024-му — 31 мільярдів, 2025 рік — 34,6 мільярда. Тобто резерви НБУ будуть знаходитися на стабільному високому рівні, що говорить про те, що гривня буде себе почувати відносно стабільно. Не повинно бути якихось проблемних моментів», — розповів член Ради НБУ.

Також він повідомив, що минулого року ВВП країни впало на 30%, хоча деякі українські державні інституції та міжнародні фінансові установи прогнозували падіння на 50%.

«У 2023 році прогноз Нацбанку — це зростання 0,3%, хоча прогноз Мінекономіки на сьогодні складає 3%. Прогнози будуть оновлюватися в середньому раз у квартал, бо вони залежать від того, чи більше отримає коштів Україна на відновлення зруйнованої економіки, інфраструктури, житла громадян. Тоді зростання ВВП може бути більшим», — пояснив Фурман.

Він зауважив, що згідно з прогнозами Нацбанку, у 2024 році зростання ВВП складе 4,1%, у 2025 — 6,4%.

Нагадаємо

Член Ради Нацбанку України Василь Фурман розповів, що протягом останніх тижнів гривня укріплювалася, це пов’язано з низкою факторів.

Джерело: УНН

Новости Украины