НБУ вивів з ринку «Сенс Банк» — його мають намір націоналізувати

НБУ вивів з ринку "Сенс Банк" - його мають намір націоналізувати

Фото: bank.gov.ua

Національний банк України ухвалив рішення вивести «Сенс Банк» з ринку. Його активи мають намір передати у власність держави. Таке рішення регулятора пов’язане з тим, що власниками банку є російські підсанкційні олігархи. Про це глава НБУ Андрій Пишний заявив під час брифінгу.

— У НБУ ухвалили рішення вивести з ринку «Сенс Банк» і звернутися з пропозицією до Кабміну щодо участі держави у цій процедурі. До такого рішення призвів той факт, що власники банку пов’язані з Росією і підтримують дії країни-агресора. Це завдає значних репутаційних ризиків та має суттєвий негативний вплив на діяльність банку, — зазначив він.

За словами Пишного, відповідне рішення уряду очікується у п’ятницю. На підставі рішення правління НБУ Фонд гарантування вкладів фізосіб запроваджує тимчасову адміністрацію з 21 липня. Під час тимчасової адміністрації сервіси для фізосіб працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

У пресслужбі Нацбанку також уточнюють, що до такого рішення призвели, зокрема, й укази Володимира Зеленського про санкції проти власників «Сенс Банку», які він підписав у жовтні 2022 року. Вони, зокрема, передбачають блокування активів.

— В умовах дії в Україні воєнного стану та з урахуванням поточного фінансового стану АТ «Сенс Банк» все вищезгадане становить загрозу  інтересам вкладників та інших кредиторів банку. У таких умовах, відповідно до вимог закону України «Про банки та банківську діяльність», Національний банк зобов’язаний ухвалити рішення про виведення системно важливого АТ «Сенс Банк» з ринку, — додали в НБУ.

«Сенс Банк» – це колишній «Альфа-банк». Він став найбільшим в Україні банком, який належить підсанкційним особам – громадянам РФ Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Ще у березні 2023 року Нацбанк визнав ділову репутацію акціонерів «Сенс Банку» небездоганною та заборонив їм брати участь в управлінні банком. А у травні Верховна Рада ухвалила законопроєкт з націоналізації підприємств, який дозволяє передавати у власність держави банки, що належать підсанкційним особам.

Джерело

Новости Украины