Неподалік Харкова зведуть будинок для багатодітної родини, яка втратила дім через війну

Родина зможе заселитися наприкінці року.

Родина з Харківщини стане першою сім’єю, для якої побудують житло за проєктом «Адреса дитинства». 

У селищі Коротич у Харківському районі побудують домівку для родини Дрильчуків із вісьмома дітьми, яка через війну втратила свій дім на Куп’янщині та стала внутрішньо переміщеною. Це буде дитячий будинок сімейного типу. Будівництво планують розпочати у серпні 2023 року, завершити — у листопаді. Родина зможе заселитися в будинок у грудні. Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська, яка оглянула ділянку для будівництва під час поїздки до Харкова.

Для будівництва у Коротичі знайшли ділянку площею 0,15 гектара. Одноповерховий будинок площею 285,5 квадратних метрів обіцяють повністю вмеблювати та зробити інклюзивним.

Поряд із домівкою облаштують укриття з міцного водонепроникного бетону. У захисній споруді зможуть одночасно перебувати до 15 людей. Її обладнають місцями для сидіння, туалетом, автономною зарядною станцією, зроблять додатковий аварійний вихід. Ініціатором проєкту «Адреса дитинства» стала Фундація Олени Зеленської, фінасуватимуть ідею Об’єднані Арабські Емірати.

«Це ділянка, на якій збудуємо оселю для родини Дрильчуків із вісьмома дітьми, які через російську агресію втратили дім у Куп’янському районі. Цей будинок буде одним із перших у масштабному проєкті Olena Zelenska Foundation «Адреса дитинства», в якому Фундація разом із міжнародними інвесторами та державою відбудовуватиме для дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) житло, яке у них забрала повномасштабна війна», — розповіла Олена Зеленська.

Загалом для проєкту відібрали п’ять родин у Київській, Львівській, Івано-Франківській, Волинській та Закарпатській областях. У Фундації Олени Зеленської продовжують пошуки нових інвесторів.

Фото: Олена Зеленська

Як писав UA-NEWS.in.ua, жителі Харківської області подали 5813 заявок про компенсацію на ремонт пошкодженого житла за державною програмою «єВідновлення». За тиждень заявки надіслали ще 663 людини.

Джерело

Новости Украины