До війни мелітопольці володіли як мінімум двома мовами і уявити не могли, що їхніх дітей почнуть діагностувати на знання мови, громадяни іншої країни…
Свої проблеми рашисти принесли до Мелітополя. У країні, де де юре державний є "великий і могутній", де факто нею говорить не всі і не кожен.
Не секрет, що у багатьох російських школах, переважна частина учнів, у принципі володіє російським. Проблема стоїть надто гостро.
Так, наприклад, у вересні цього року на всі болота прозвучала історія вчительки з Волгограда, яка через рік роботи відмовилася від класу, в якому практично ніхто з дітей не знав російську. Як можна дати знання, якщо вчителі не розуміють банально?
І ось у окупантів пригоріло. Міністр освіти Росії Сергій Кравцов заявив, що школи проводитимуть діагностику рівня володіння учнями російською мовою.
Повідомляється, що вже підготовлено діагностичні матеріали для оцінки мовної адаптації для дітей з так званою міграційною історією.
Так, буде збільшено кількість уроків російської та літератури. Ну, і так, на честь 225-річчя від дня народження Пушкіна, скріпного поета вивчатимуть на всіх рівнях навчання, напевно, замість усіх інших поетів та письменників.
Крім того, дев'ятикласників чекає підсумкова співбесіда з російської мови для допуску до іспиту, а одинадцятикласників — твір, як допуск до єдиного іспиту.
Тобто за фактом у багатонаціональній країні йде повна русифікація населення. Неугодною виявилася навіть англійська мова. Але тут якраз усе зрозуміло. А що буде з вивченням малих народностей Росії — адже "одиннарод" і всі народи рівні, ні?
Але то справи болотяні. А ось як уся ця історія торкнеться Мелітополя, на жаль, очевидно.
Тут під шум хвилі боротимуться з українською мовою.
Рідну мову окупанти зробили навіть не предметом у школі, а факультативом. Самі вигадали підручник з української, ось тільки завезли його до мелітопольських шкіл тільки в листопаді, і вже нарікають, що бажаючих вивчати українську в Мелітополі більше, ніж горезвісних підручників. Ну, а надрукувати більше, рашисти, звісно, не можуть. Вся поліграфія Росії зайнята дещо іншими проектами.
Але українська мова у Мелітополі для рашистів, це ще квіточки. Скоро чекаємо на ягідки. Коли привезені до Мелітополя чучмеки, які народжують дітей "за себе і за того хлопця", відправлять спадкоємців до школи, місцеві в ерефії. Потрібно лише зачекати. На Росії ж усі рівні, отже, і в окупації, чи не так?