
Педро Санчес (Фото: EPA)
Цього вівторка, 21 квітня, уряд Іспанії винесе на розгляд Європейського Союзу свою пропозицію про те, щоб ЄС розірвав Угоду про асоціацію з Ізраїлем, що діє ще з 2000 року. Про це 19 квітня оголосив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес на мітингу своєї партії PSOE в Андалусії.
Він уточнив, що Іспанія залишається дружньою країною до народу Ізраїлю, однак Мадрид не підтримує дії нинішнього ізраїльського уряду на чолі з Беньяміном Нетаньягу. За словами Санчеса, керівництво Ізраїлю війною на Близькому Сході порушує міжнародне право, принципи та цінності ЄС.
SeaKrime: З Хайфи вийшло судно РФ, що доставило в Ізраїль крадене українське зерноПрем’єр Іспанії сказав, що війна Ізраїлю з Іраном та Ліваномне лише забирає тисячі людських життів. Вона також призводить до мільйонів переселенців у всьому регіоні Близького Сходу та до мільярдів — з великою літерою «Б» — мільярдів євро економічних збитків і фінансових втрат для людей
Під час мітингу PSOE присутні почали скандувати “Ні війні”. Санчес підтримав: “Я прошу тих, хто розпочав цю війну, зупинити її і зупинити Нетаньягу. Зупиніть цю війну і зупиніть Нетаньягу”.
У червні 2025 року глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес вже закликав призупинити дію угоди про асоціацію між ЄС та Ізраїлем – через ознаки порушення прав людини в Газі під час тодішньої війни Ізраїлю проти ХАСАМу.
Новина доповнюється…
