Ніхто в НАТО ніколи не отримував такої допомоги, як Україна, яка не входить в НАТО – посол Польщі


Ніхто в НАТО ніколи не отримував такої допомоги, як Україна, яка не входить в НАТО – посол Польщі

Бартош Ціхоцький (фото — ЕРА)

Жодна держава Північноатлантичного альянсу не отримувала такої допомоги, яку отримує зараз від країн цього об’єднання Україна, що не є членом НАТО. Цю думку озвучив в інтерв’ю Polska Times польський посол у Києві Бартош Ціхоцький.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Він нагадав, що з 24 лютого у форматі Рамштайн відбулося вже чотири конференції НАТО з питань координації військової підтримки України.

«Це безпрецедентно. Жодна держава НАТО ніколи не отримувала такої допомоги, як Україна, яка не входить до НАТО. Це стосується і найзаглибленішого розвідувального та супутникового забезпечення, а також навчання українських солдатів на полігонах у Великій Британії, Польщі, США та інших країнах», – зазначив він.

Дипломат застеріг, що міжнародна спільнота «не може допустити» військового чи соціально-економічного колапсу України – «потрібні й подальші зусилля, доки Україна не вистоїть проти нападу, а потім підтримка на довгі роки вперед у процесі відновлення». Якщо демократичний світ перестане підтримувати Україну, сказав Ціхоцький, це покаже іншим агресорам, «що політика зневажання міжнародного права окупається».

Читайте також: Угорцям, словакам, болгарам та іншим поставили запитання «хто винен у війні в Україні» – опитування

Ціхоцький був єдиним послом, який залишився у Києві під час великого вторгнення. За його словами, «ми у Польщі були впевнені, що українці не здадуться».

«Не у Варшаві робилися заяви, що Росії знадобиться 72 години, щоб захопити Київ», – пожурив він деяких союзників.

На запитання, чи вірить він у перемогу України у цій війні, посол відповів – «та я й не сумніваюся».

«Якщо не станеться якийсь незрозумілий поворот, який змусить Захід припинити підтримувати Україну та карати Росію санкціями, мені складно навіть придумати причину, через яку це може не статися. Україна захищатиметься. Це лише питання часу, масштабів жертв та руйнувань», – підсумував він.

  • 1 червня 2022 року уряди України та Польщі підписали меморандум, який передбачає створення спільного оборонного підприємства.
  • 9 червня президент Польщі Дуда заявив, що світ не повинен піддаватися на ядерний шантаж російського диктатора Путіна, адже в іншому разі можна відразу віддати йому все, що він забажає.
  • Також у червні посла Польщі запитали про російську культуру: «Вони продемонстрували цю «культуру» у Бучі».

Читайте також: Українсько-польський військовий проєкт. Посол у Києві пролив світло на деякі його деталі

Джерело