За інформацією: Суспільне Чернівці.
На фото Василь Тіміш. Суспільне Чернівці
За фахом 59-річний буковинець Василь Тіміш інженер-будівельник. Працював у будівельній компанії багато років й не планував змінювати професію. За декілька років до пенсії чоловік втратив роботу. Щоб знайти нову, вирішив звернутись по допомогу в центр зайнятості, втім там не змогли знайти роботу за його спеціальністю. Тому йому запропонували перекваліфікуватися на тракториста. Василь погодився, пройшов навчання та отримав посаду викладача в одному з ліцеїв області. Тепер чоловік навчає першокурсників.
Цього дня на парі зі своїми студентами Василь Тіміш вивчає тему "Клепання". У авдиторії Глибоцького ліцею понад 15 хлопців б'ють молотком по залізу й слухають настанови від новоспеченого викладача. Василь Тіміш розповідає, що до цього викладацького досвіду не мав, усі навички доводиться набувати тепер, у 59 років. За фахом чоловік інженер-будівельник й багато років працював за спеціальністю в будівельній компанії. Через те, що фірма припинила свою діяльність, він втратив роботу.
"Я звернувся в Глибоцький центр зайнятості, бо мені потрібна була нова робота. Втім, наші дівчата в центрі зайнятості не могли мені знайти щось за фахом й запитали, чи не хочу я перекваліфікуватися на тракториста. А я думаю, чому ж ні", — розповідає Василь Тіміш.
Чоловіку дали безкоштовний ваучер на навчання у Глибоцькому професійному ліцеї. Василь вдало склав усі іспити й від керівника закладу Миколи Макаревича отримав пропозицію стати майстром та навчати дітей.
"Я ніколи не задумувався, що можу стати педагогом і дивіться, мені 59 років і я педагог.", — розповідає Василь Тіміш.
Чоловік розповідає, що спочатку було важко й доводилось радитись з директором та колегами, часто просив поради. Втім, робота йому подобається, каже, що так допомагає дітям досягати нових звершень у житті.
"Я все життя був таким, який йшов на пролом. Якщо сказав, що хочу, значить зможу. У мене є мета, я хочу, аби діти здобуваючи успіх, залишались людьми", — каже Василь Тіміш. Микола Макаревич, директор
За словами директора ліцею Миколи Макаревича, чоловік отримав роботу завдяки державній програмі, яка допомагає людям старшим за 45 років безкоштовно навчатись й опановувати новий фах. У Глибоцькому ліцеї допомагають здобути робітничу професію.
"Усі здобувачі освіти, які навчаються у нас, а ми є державним навчальним закладом, отримують документи державного зразка – це або свідоцтво кваліфікованого робітника, або диплом кваліфікованого робітника, і там вказуються професії здобутої кваліфікації відповідно до державних стандартів", — розповідає Микола Макаревич.
У ліцеї за останніх 5 років майже 100 людей пройшли таке навчання, двоє з них залишись працювати у закладі.